Briedis ar Glovacki aizvadīs cīņu par WBC čempiona jostu

Kšištofs Glovackis (no kreisās) un Mairis Briedis

FOTO: Mārtiņš Otto/TVNET

Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis un polis Kšištofs Glovackis nākamnedēļ gaidāmajā Pasaules boksa supersērijas pusfinālā pirmā smagā svara kategorijā (līdz 90,7 kilogramiem) aizvadīs cīņu par prestižo Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona jostu, paziņojusi organizācija.

WBC otrdien paziņoja, ka tās čempiona josta šajā svara kategorijā kļuvusi vakanta, jo tās īpašnieks Oleksandrs Usiks no Ukrainas nolēmis pāriet uz smagsvariem, bet viņam tik un tā būs iespēja cīnīties par šo titulu, ja viņš nolems atgriezties pirmajā smagajā svarā.

Jau iepriekš Brieža pārstāvis Raimonds Zeps aģentūrai LETA sacīja, ka čempionu jostas pēc Usika aiziešanas no šīs svara kategorijas, visticamāk, tiks sadalītas supersērijā, bet tas vēl nebija zināms oficiāli.

Tādējādi WBC paziņojusi, ka 15.jūnijā "Arēnā Rīga" gaidāmajā pusfinālā Briedis un Glovackis sadalīs šīs organizācijas čempionu jostu. Latvietim pašlaik pieder WBC Dimanta josta, bet poļa īpašumā ir Pasaules Boksa organizācijas (WBO) pagaidu čempiona josta.

Galerija: Mairis Briedis aci pret aci tiekas ar Kšištofu Glovacki

Līdz ar to Briedim ir iespēja atgūt WBC čempiona titulu, ko viņš zaudēja pērn janvārī, kad supersērijas pirmās sezonas pusfinālā piedzīvoja zaudējumu pret Usiku.

Usiks pērn uzvarēja supersērijā un savā īpašumā ieguva četras svarīgākās čempiona jostas pirmā smagā svara kategorijā - WBC, WBO, Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) un Pasaules Boksa asociācijas (WBA) vērtējumos. Jau iepriekš Usiks bija atvadījies no WBA titula, jo viņš to neaizstāvēja.

Tiesa, Usika debija smagsvaros traumas dēļ pašlaik ir atlikta un varētu notikt septembrī.

Turpat "Arēnā Rīga" 15.jūnija vakarā turpat norisināsies otrs šīs svara kategorijas supersērijas pusfināls, kurā tiksies Kubas bokseris Juniers Dortikoss un amerikānis Endrū Tabiti.

Pašlaik 34 gadus vecais Briedis 26 cīņās guvis 25 uzvaras, 18 gadījumos virsroku gūstot ar nokautu. Tikmēr 32 gadus vecais Glovackis 32 cīņās izcīnījis 31 panākumu, no kuriem 19 bijuši ar nokautu.

Redaktors iesaka