Visi latviešu NBA basketbolisti ar Porziņģi priekšgalā piedalīsies "BWB Europe 2019" nometnē Rīgā

Kristaps Porziņģis (no kreisās) un Dāvis Bertāns

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Nacionālā basketbola asociācija (NBA), Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) un Latvijas Basketbola savienība (LBS) paziņojusi 64 basketbolistus un basketbolistes vecumā līdz 17 gadiem no 26 Eiropas valstīm, kuri piedalīsies 18. “Basketball Without Borders” (BWB) jauno talantu nometnē. 

NBA un FIBA starptautiskā basketbola attīstības un sabiedrības atbildības programma 9.–12. jūnijā tiks īstenota Elektrum Olimpiskajā centrā Rīgā, Latvijā.

No Latvijas uz nometni uzaicināti Madlēna Ģērķe, Kristiāna Kulačkovska, Marta Daniela Leimane, Līna Loceniece, Krišs Helmanis, Rodijs Mačoha un Toms Skuja.

“BWB Europe 2019” darbā piedalīsies vairāki pašreizējie un bijušie NBA spēlētāji, tostarp latviešu basketbolisti Dairis Bertāns (Ņūorleānas "Pelicans"), Dāvis Bertāns (Sanantonio "Spurs"), Rodions Kurucs (Bruklinas "Nets") un Kristaps Porziņģis (Dalasas "Mavericks"), kā arī Sems Dekers (Vašingtonas "Wizards") un Džonatans Aizeks (Orlando "Magic").

WNBA pārstāvēs bijusī "Connecticut Sun" un "Phoenix Mercury" spēlētāja Anete Jēkabsone-Žogota un Rafaela Maskiadri ("LA Sparks"). Nometnē piedalīsies arī bijusī Latvijas valstsvienības spēlētāja Gunta Baško.

Portāls Apollo jau vēstīja, ka nometnē strādās NBA kluba Dalasas "Mavericks" galvenais treneris Riks Kārlails un NBA klubu galveno treneru asistenti Džamals Mozlijs ("Mavericks") un Pablo Pridžioni ("Nets"), kā arī NBA spēlētāju attīstības treneri Kamerons Hodžs ("Spurs") un Maikls Rafins ("Pelicans"). Nometnes fiziskās sagatavotības treneris būs Keisijs Smits ("Mavericks").

Nometnes direktori būs Marins Sedlāčeks ("76ers") un Patriks Hants (Pasaules Basketbola treneru asociācijas prezidents).

“BWB Europe 2019” pulcēs labākos basketbolistus un basketbolistes 17 gadu vecumā un jaunākus no visas Eiropas, lai dotu iespēju mācīties no esošajiem un bijušajiem NBA un nacionālo izlašu spēlētājiem un treneriem, kā arī sacensties ar labākajiem jaunajiem spēlētājiem reģionā.

Treneri vadīs dažādas aktivitātes laukumā un ārpus tā, tajā skaitā efektīvu pārvietošanos laukumā, prasmju pilnveidošanas stacijas, metienu un prasmju sacensības, 5x5 basketbola spēles un ikdienas prasmju seminārus, koncentrējoties uz veselību, līderu dotībām un komunikāciju. Nometnes noslēgumā viens jaunais basketbolists un viena basketboliste tiks atzīti par “BWB Europe MVP”. Programmas “NBA Cares” ietvaros spēlētāji un treneri, tai skaitā NBA spēlējošie Latvijas basketbolisti, viesosies Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, kur apciemos bērnus un viņu vecākus.

“NIKE” – globālais “BWB” partneris jau kopš 2002. gada – apgādās visus nometnes dalībniekus un trenerus ar “NIKE” inventāru.

NBA un FIBA kopā ir organizējušas jau 57 “BWB” nometnes 28 valstu 36 pilsētās piecos kontinentos. “BWB” ir uzņēmusi vairāk nekā 3400 dalībnieku no 129 valstīm un teritorijām. Nodarbības vadījuši vairāk nekā 290 pašreizējie vai bijušie NBA un WNBA spēlētāji un spēlētājas, kā arī 230 treneri no visām 30 NBA komandām. 60 “BWB” nometnes dalībnieki ir tikuši draftēti NBA, seši “BWB” nometnes dalībnieki ir noslēguši līgumus kā brīvie aģenti.

Redaktors iesaka