RD "Neatkarīgo deputātu frakcija" paspējusi satikties tikai ar pusi no opozīcijas deputātiem

No partijas "Saskaņa" četri izslēgtie Rīgas domes deputāti Valērijs Petrovs (no kreisās), Rīgas vicemērs Vadims Baraņņiks, Aleksejs Rosļikovs un Vitālijs Dubovs piedalās preses konferencē, kurā informē par atsevišķas frakcijas izveidi pašvaldībā.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Rīgas domes "Neatkarīgo deputātu frakcija" paspējusi satikties tikai ar pusi opozīciju pārstāvošajām partijām.

Frakcijas vadītājs Valērijs Petrovs šodien ticies ar "Vienotības" frakcijas pārstāvi Vilni Ķirsi. Pēc Ķirša teiktā, Petrova mērķis esot bijis saprast opozīcijas nostāju un to, kā viņi raugās uz domes darbu kopumā. "Atkārtoti paudām savu nostāju, ka ir jāgāž mērs un domei jāvirzās uz ārkārtas vēlēšanām," sacīja Ķirsis.

Savukārt vicemērs Vadims Baraņņiks ticies ar "Latvijas attīstībai" frakcijas vadītājus Viesturu Zepu. Pēc Zepa teiktā, arī šajā sanāksmē bijušā "saskaņieša" mērķis bijis noskaidrot opozīcijas nostāju un viedokli par turpmāko sadarbību. "Norādījām, ka sākumā gribam sagaidīt uzticības balsojumu Rīgas mēram un, tikai balstoties uz šo iznākumu, lemsim par turpmāko rīcību," sacīja Zeps.

Arī Petrovs apstiprināja, ka ar opozicionāriem pārrunāta viņu nostāja attiecībā par turpmāko domes darbu, taču nekādi konkrēti sadarbības scenāriji apspriesti nav. Tāpat esot bijis skaidrs, ka opozīcija ir gatava virzīties uz ārkārtas vēlēšanām.

Pēc Petrova teiktā, ar pārējām opozīcijas frakcijām viņš mēģinās satikties tuvākajās dienās.

Kā ziņots, visas Rīgas domes opozīcijas frakcijas vienojušās parakstīties par ārkārtas sēdes sasaukšanu, kurā tiks rosināts izteikt neuzticību Rīgas mēram Turlajam, aģentūrai LETA apstiprināja deputāts Vilnis Ķirsis (V).

Viņš norādīja, ka tuvākajās dienās tiks savākti nepieciešamie paraksti un pieprasījums tiks iesniegts domes vadībai. Šādu lēmumu opozīcija pieņēmusi pēc šonedēļ notikušajām sarunām ar Turlo, kurā tika uzklausīts viņa redzējums par turpmāko domes darbu.

Tāpat ziņots, ka pēc jauna Rīgas mēra ievēlēšanas ir sašķēlusies partijas "Saskaņa" Rīgas domes frakcija. No frakcijas "par rupjiem pārkāpumiem" izslēgti četri biedri - Rīgas vicemērs Vadims Baraņņiks un deputāti Petrovs, Aleksejs Rosļikovs un Vitālijs Dubovs, kuri piektdien izslēgti arī no partijas kopumā.

Šonedēļ no partijas izslēgtie domnieki dibinājuši savu frakciju.

Aktuālākās ziņas