"WBC čempiona josta dod papildu motivāciju cīnīties!" Briedis par gaidāmo cīņu

Mairis Briedis

FOTO: Mārtiņš Otto/TVNET

Prestižā Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona josta Latvijas labākajam bokserim Mairim Briedim dod papildu motivāciju cīnīties.

Portāls Apollo jau vēstīja, ka Briedis un polis Kšištofs Glovackis nākamnedēļ gaidāmajā Pasaules boksa supersērijas pusfinālā pirmā smagā svara kategorijā (līdz 90,7 kilogramiem) aizvadīs cīņu par WBC čempiona jostu.

WBC otrdien paziņoja, ka tās čempiona josta šajā svara kategorijā kļuvusi vakanta, jo tās īpašnieks Oleksandrs Usiks no Ukrainas nolēmis pāriet uz smagsvariem, bet viņam tik un tā būs iespēja cīnīties par šo titulu, ja viņš nolems atgriezties pirmajā smagajā svarā.

"WBC josta dod papildu atbildību, taču tajā pat laikā esmu vēl motivētāks cīnīties. Degu nepacietībā atgriezties WBC ģimenē," supersērijas rīkotāji citē Brieža teikto.

Turpretī Glovackis lūko jostu aizvest uz Poliju.

"Esmu gandarīts, ka mana cīņa ar Briedi kļuvusi vēl nozīmīgāka. Tā ir lieliska iespēja kļūt par vienu no labākajiem bokseriem Polijas vēsturē. Darīši visu, lai uzvarētu un aizvestu jostu uz Poliju. Mans komandas biedrs Kšištofs Vlodarčuks vairākus gadus bija WBC čempions, tāpēc jostai ir laiks atgriezties mājās," atzīmēja Glovackis.

Galerija: Mairis Briedis aci pret aci tiekas ar Kšištofu Glovacki

"Vakantais WBC tituls piešķirs odziņu Brieža un Glovacka cīņai. Viņi abi ir bijušie pasaules čempioni un ir nogribējušies pēc titula," uzsvēra boksa supersērijas turnīra rīkotājs Kalle Zauerlands.

Tādējādi WBC paziņojusi, ka 15.jūnijā "Arēnā Rīga" gaidāmajā pusfinālā Briedis un Glovackis sadalīs šīs organizācijas čempionu jostu. Latvietim pašlaik pieder WBC Dimanta josta, bet poļa īpašumā ir Pasaules Boksa organizācijas (WBO) pagaidu čempiona josta.

Līdz ar to Briedim ir iespēja atgūt WBC čempiona titulu, ko viņš zaudēja pērn janvārī, kad supersērijas pirmās sezonas pusfinālā piedzīvoja zaudējumu pret Usiku.

Usiks pērn uzvarēja supersērijā un savā īpašumā ieguva četras svarīgākās čempiona jostas pirmā smagā svara kategorijā - WBC, WBO, Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) un Pasaules Boksa asociācijas (WBA) vērtējumos. Jau iepriekš Usiks bija atvadījies no WBA titula, jo viņš to neaizstāvēja.

Tiesa, Usika debija smagsvaros traumas dēļ pašlaik ir atlikta un varētu notikt septembrī.

Turpat "Arēnā Rīga" 15.jūnija vakarā turpat norisināsies otrs šīs svara kategorijas supersērijas pusfināls, kurā tiksies Kubas bokseris Juniers Dortikoss un amerikānis Endrū Tabiti.

Pašlaik 34 gadus vecais Briedis 26 cīņās guvis 25 uzvaras, 18 gadījumos virsroku gūstot ar nokautu. Tikmēr 32 gadus vecais Glovackis 32 cīņās izcīnījis 31 panākumu, no kuriem 19 bijuši ar nokautu.

Redaktors iesaka