Video: Paaugstinātas bīstamības ugunsnelaime Liepājā - cietuši glābēji

FOTO: Ruslans Šuļga, liepajniekiem.lv

Ceturtdien, 6. jūnijā, pirms plkst. 11 paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks izcēlās Liepājā, Ģenerāļa Baloža ielā, informē portāls "Liepājniekiem". 

Video: Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks Liepājā

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Agrita Vītola pastāstīja, ka plkst. 10.50 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Ģenerāļa Baloža ielu.

Saņemtā sākotnējā informācija liecināja, ka deg angārs, kura kopējā platība ir ap 500 kvadrātmetriem.

Notikuma vietā strādāja četras autocisternas un 12 glābēji gan no VUGD Liepājas 1., gan 2. daļas. 

Nelaimes vietā "Liepājniekiem" noskaidroja, ka Ģenerāļa Baloža ielā 35 teritorijā deg ķieģeļu noliktava ar šīfera jumtu, kurā atrodas kravas auto remontdarbnīca. Ar liesmām cīnījās vairāk par četrām ugunsdzēsēju glābēju ekipāžām.

Tāpat uz vietas bija vairākas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes, jo pirmajā ugunsgrēka dzēšanas stundā bija cietuši divi cilvēki – kāds no uzņēmuma darbiniekiem, kurš bija saelpojies dūmus un tika stacionēts, kā arī kāds ugunsdzēsējs glābējs, kurš bija pārkarsis, raksta portāls.

Bet satiksmi Ģenerāļa Baloža ielā, lai netraucētu operatīvo dienestu piekļūšanu degošajam objektam, regulēja, kā arī skatītājus no tuvošanās teritorijai atvairīja Valsts un Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki.

Jo tuvošanās degošajai ēkai bija patiesi bīstama – ne vien pa gaisu gāja šīfera šķēpeles, bet ik pa laikam sprāga arī kāda ēkā esoša benzīna muca vai gāzes balons.

Foto: Ugunsgrēks Ģenerāļa Baloža ielā, Liepājā 

Aculiecinieks, kurš plkst. 10.50 bija izsaucis ugunsdzēsējus, stāstīja, ka devies uz autobusu pieturu, kad pamanījis ugunsnelaimi: "Caur jumtu no ēkas cēlās biezi dūmi. Nesaprotu, kāpēc uzņēmuma darbinieki par nelaimi neziņoja ātrāk."

Citi apkaimes iedzīvotāji klāstīja, ka ēkā, kur veikta kravas auto un to piekabju remontēšana, bijušas gan remontam nepieciešamās iekārtas, gan tehniskie šķidrumi un skābekļa un gāzes baloni. Tāpat kāds zināja teikt, ka sadedzis kāds vieglais auto.

Uzņēmuma darbinieki kategoriski atteicās sniegt jebkādu informāciju un komentārus. Pat atteicās nosaukt nosaukumu uzņēmumam, kurā izcēlies ugunsgrēks. 

Apsardzes firmas "MN drošība Liepāja" pārstāvji pastāstīja, ka īsi pirms plkst. 11 uz pults saņēmuši informāciju, ka SIA "NTS Spedition" teritorijā tehnisku iemeslu dēļ pārstājusi darboties signalizācija. Viņi nekavējoties devušies ceļā un uz vietas sapratuši, kāds bijis iemesls. 

Apsardzes kompānijas pārstāvji nezināja teikt, vai uzņēmuma īpašums ir apdrošināts, taču pastāstīja, ka minētā firma nodrošina tālbraucēju kravu pārvadājumus un noliktavā bijusi ne vien kravas auto remontdarbnīca, bet atradusies arī tehnika.

Pulksten 13.15 šo paaugstinātās bīstamības ugunsgrēku beidzot izdevās lokalizēt, taču ugunsdzēsēji glābēji turpināja strādāt nelaimes vietā, lai degšanu pilnībā likvidētu. 

Agrita Vītola pastāstīja, ka kopumā izdedzis 731 kvadrātmetrs. Un apstiprināja, ka nodegušajā būvē atradušās gan transportlīdzekļu remontam nepieciešamās iekārtas un transportlīdzekļi, gan autoriepas, tehniskie šķidrumi utt.

VUGD rīcībā esošā informācija liecina, ka cietuši trīs cilvēki. Agrita Vītola apstiprināja, ka viens no cietušajiem ir uzņēmuma darbinieks. Pārējie divi cietušie ir ugunsdzēsēji glābēji, kuri nogādāti medicīnas iestādē.

Kāds bijis ugunsnelaimes izcelšanās iemesls, skaidros Valsts policija.

Aktuālākās ziņas