VID sācis kriminālprocesu par "aplokšņu algu" izmaksu ēdināšanas uzņēmumā

Eiro banknotes aploksnē

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde sākusi kriminālprocesu par "aplokšņu algu" izmaksu kādā ēdināšanas uzņēmumā, informēja VID.

Nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, valsts budžetam nodarīti zaudējumi vairāk nekā 37 000 eiro apmērā.

Šogad jūnijā VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde veikusi sešas kratīšanas kriminālprocesā iesaistītā ēdināšanas uzņēmuma telpās, personu dzīves vietās un grāmatvedības ārpakalpojumu uzņēmumā.

Kratīšanu laikā atrasti un izņemti skaidras naudas līdzekļi 10 750 eiro apmērā, kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi - kases sistēmas, darba laika uzskaites tabeles, datori, datu nesēji, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Veicot sākotnējās pirmstiesas izmeklēšanas darbības, noskaidrots, ka ēdināšanas uzņēmums laikā no 2017. gada aprīļa līdz 2018. gada decembrim grāmatvedības reģistros nav uzskaitījis darba algas, un uzņēmumā reģistrētajiem darbiniekiem ir neoficiāli izmaksājis neuzskaitīto un neaprēķināto darba algu skaidrā naudā.

Tāpat uzņēmums nodokļu administrācijai sniedzis nepatiesu informāciju saturošus dokumentus par darba algām. Tādējādi, nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, valsts budžetam nodarīts kaitējums vairāk nekā 37 000 eiro apmērā.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 217.1 panta un 218.panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm. Viena persona ir atzīta par aizdomās turēto un tai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta, norādīja VID.

Uz augšu