Tiesa turpinās skatīt Lemberga krimināllietu (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Advokāte Irina Kauke un Ventspils mērs Aivars Lembergs ierodas uz tiesas sēdi Rīgas apgabaltiesā, kurā turpinās izskatīt pret viņu ierosināto krimināllietu.
Advokāte Irina Kauke un Ventspils mērs Aivars Lembergs ierodas uz tiesas sēdi Rīgas apgabaltiesā, kurā turpinās izskatīt pret viņu ierosināto krimināllietu. Foto: Paula Čurkste/LETA

Rīgas apgabaltiesā šodien, 17. jūnijā, turpinās skatīt smagos noziegumos apsūdzētā Ventspils mēra Aivara Lemberga ("Latvijai un Ventspilij") krimināllietu.

Tiesas sēdē aizstāvības puse turpinās teikt savu debašu runu.

Aprīlī debašu runu sāka teikt Lemberga aizstāve Irina Kauke, pēc kuras vārdiem, tam būs nepieciešams "daudz laika".

Kauke aģentūrai LETA neprecizēja, cik daudz lappuses sagatavojusi savai debašu runai, taču apstiprināja, ka viņas uzstāšanās debatēs aizņems "daudz laika".

Jau ziņots, ka 18. martā notikušajā tiesas sēdē savu debašu runu pabeidza aizskartās mantas īpašnieces pārstāvis.

Prokurori tiesas debatēs lūdza Lembergam piemērot astoņus gadus ilgu brīvības atņemšanu ar mantas konfiskāciju, kā arī naudas sodu 150 minimālo mēnešalgu jeb 64 500 eiro apmērā. Prokurori sāka debatēt pagājušā gada februārī un savu debašu runu noslēdza šogad martā.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem. Lietā apsūdzēts arī Lemberga dēls Anrijam Lembergam un Lemberga biznesa partneris Ansis Sormulis.

Anrijam Lembergam prokuratūra lūdz piemērot brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un sešiem mēnešiem, konfiscējot mantu, savukārt Lemberga biznesa partnerim Sormulim - brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem un mantas konfiskāciju, informēja Juriss.

Visi trīs apsūdzētie norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008. gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā. Lietas sarežģītības dēļ tagad to izskata tiesneši Boriss Geimans, Irīna Jansone un Ligita Kuzmane, bet par rezerves tiesnesi noteikta Ārija Ždanova.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu