S 31.10.2020.

Latvijas U-19 basketbola izlasē atlicis atskaitīt vairs tikai vienu lieko
Pasaules kauss

Artūrs Kurucs

FOTO: Sintija Zandersone/LETA

Latvijas U-19 vīriešu basketbola izlasei pirms Pasaules kausa izcīņas atlicis atskaitīt vairs tikai vienu lieko basketbolistu, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas valstsvienība aizvadīja divus pārbaudes mačus ar Lietuvas vienaudžiem, uzvaras un zaudējumus dalot uz pusēm. Arī lietuvieši šobrīd gatavojas Pasaules kausa izcīņai.

"Spēles ar Krievijas un Lietuvas izlasēm bija ļoti vērtīgas, neatkarīgi no rezultātiem, tomēr bija svarīgi uzvarēt, lai sajustu lielāku pārliecību," teica Latvijas valstsvienības galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis. "Pirmajās treniņa nedēļās bija jūtams, ka spēlētājiem ir atšķirīga fiziskā kondīcija, bet pakāpeniski situācija uzlabojas un tas izpaudās arī spēlēs."

"Ierindā palikuši 13 spēlētāji. Agris Stankevics ir ļoti talantīgs basketbolists ar lieliskiem ķermeņa parametriem un plastiskām kustībām, tomēr nepietiekoša fiziskā sagatavotība un hronisks savainojums liedz viņa turpināt ceļu kopā ar komandu," atklāja Visockis-Rubenis.

Nākamās pārbaudes spēles Latvijas U-19 izlase aizvadīs ar Austrālijas U-19 valstsvienību un Igaunijas U-20 komandu.

Gaidāmajā Pasaules kausā Latvijas izlasei nevarēs palīdzēt potenciālais līderis Artūrs Žagars.

Latvijas juniori tiesības spēlēt Pasaules kausa izcīņā ieguva, pērn izcīnot otro vietu Eiropas U-18 čempionātā.

Puiši par pasaules čempionāta godalgām cīnīsies Iraklijā, kas atrodas uz Krētas salas. Turnīrs norisināsies no 29.jūnija līdz 7.jūlijam. Latvijas jaunie basketbolisti U-19 Pasaules kausā spēlēs vienā apakšgrupā ar Kanādu, Austrāliju un Mali.

U-19 Pasaules kausa izcīņā puišu konkurencē Latvija būs pārstāvēta trešo reizi. 1999.gadā tika izcīnīta devītā vieta, bet 2011.gadā Rīgā - desmitā pozīcija.

Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kuras jauniešu komandas šovasar piedalīsies U-19 Pasaules kausa izcīņā gan puišu, gan meiteņu konkurencē, kā arī Eiropas čempionātu A divīzijās visās sešās grupās.

Latvijas U-19 vīriešu basketbola izlases kandidāti:

Ojārs Bērziņš (Mursijas UCAM, Spānija), Rodrigo Būmeisters, Niks Līnis (abi - "Jēkabpils"/"SMSCredit.lv"), Artūrs Kurucs (Vitorijas "Kirolbet Baskonia", Spānija), Valters Vēveris, Armands Berķis (abi - Andoras "Morabanc", Spānija), Dāvids Vīksne ("Ventspils"), Adrians Šnipke, Edvards Mežulis (abi - "Latvijas Universitāte"), Oskars Hlebovickis ("Jūrmala"/"Betsafe"), Anrijs Miška (Salamankas "Tormes", Spānija), Mārcis Šteinbergs (Grankanārijas "Herbalife", Spānija / "Ogre"), Ričards Vitoļskis ("Ventspils Augstskola").

Redaktors iesaka