Valmierā varonīgi kaimiņi no degoša nama izglābj divus pensionārus

FOTO: Lita Krone/LETA

Pirmdienas, 17. jūnija vakarā, kādā Valmieras divstāvu dzīvojamā ēkā izcēlies ugunsgrēks, kas nodedzinājis gandrīz visu māju. Kāds nama iedzīvotājs, kurš pašaizliedzīgi meties degošajā mājā, lai palīdzētu iemītniekiem, paglābis vairākus pensionārus no sadegšanas., vēsta raidījums "Degpunktā". 

Bīstamais ugunsgrēks, kas pirmdienas vakarā izcēlies Leona Paegles ielas 39. namā, beigtos ar lielu traģēdiju un cilvēku upuriem, ja tas nebūtu laikus pamanīts.

Dūmus un liesmas, kas iemetušās divstāvu mājas jumtā, ieraudzījuši pretī dzīvojošie kaimiņi.

Aculiecinieki par notikušo steigušies ziņot glābšanas dienestam, un, kamēr ugunsdzēsēji bijuši ceļā, cilvēki skrējuši palīgā nelaimē nonākušajiem. Pēc brīža dūmus pamanījuši arī paši degošajā namā mītošie.

Atklājies, ka ugunsgrēks izcēlies ēkas otrajā stāvā, kur tobrīd bijuši divi pensionāri - māsa un brālis.

Seniori palikuši iesprostoti savā miteklī un viņu dzīvības karājušās mata galā, jo telpas strauji piepildījušās ar kodīgiem dūmiem.

Pretējās mājas kaimiņš, ne mirkli nedomājot, pašaizliedzīgi skrējis uz degšanas vietu un mēģinājis glābt cietušos. Pa to laiku Jānis un vēl viens iedzīvotājs steidzies dežurēt zem logiem, ķerot cietušos uz rokām.

Nākamais logā parādījies pensionāru glābējs. Viņš ticis lejā bez palīdzības. Izglābtās pensionāres brālis palicis liesmojošajā istabā, bet, par laimi, tieši tobrīd pie mājas jau bija piesteigušies ugunsdzēsēji.

Pēc sākotnējas informācijas cietušo pensionāru veselībai paliekošas sekas nebūs, un jau pavisam drīz viņi varēs atgriezties mājas.

Kaimiņi, lai arī sliktu nevienam nevēl, saka, ka būtu labāk, ja vecīši dotos dzīvot citur, jo tieši viņu nolaidības dēļ viss sācies.

Ugunsdzēsēji notikuma vietā strādājuši divas stundas.

Kopējā degšanas platība bijusi 35 kvadrātmetri. Iedzīvotāji saka, ka pēc postažas pašvaldība nav sniegusi nekādu atbalstu, jo ēka ir privatizēta un par to ir jārūpējas pašiem saimniekiem. Tagad mājas īrnieki droši vien meklēs citu pajumti, bet īpašnieki domās, kur atrast resursus kapitālajam remontam.

Uz augšu