S 8.05.2021.

Igaunijā lācis pasācis mieloties kapos

Lācis. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Igaunijā, Kohtla-Jervē, Raudi kapsētas pārvaldnieki "Igavik" vērsušies vietējā pašvaldībā ar lūgumu risināt problēmu ar lāci, kurš regulāri apmeklē kapus, meklējot pārtiku, ziņo Igaunijas sabiedrisko mediju portāls ERR.

Pašvaldības pārstāvji ieteica sākumā lāci novērot un piefiksēt, kad tieši viņš nāk "vizītēs".

Pirmo reizi lāci jaunajā kapsētas daļā pamanīja jau pavasarī. Pēc tam viņš uz kādu laiku bija pazudis, bet tagad parādījies atkal, pastāstīja kapsētas darbinieks Vladimirs Titovs, kurš pats kādā agrā rītā ar dzīvnieku sastapies aci pret aci.

“Lāča pēdas redzēju vairākas reizes. Viņš te stipri nekārtīgi uzvedas, izsvaida uz kapiem puķes un sveces. Turklāt izsvaida tikai košas puķes, citas neaiztiek,” medijiem atklājis Titovs.  

Pašvaldības vides speciālisti, konsultējoties ar medību jautājumu speciālistiem, pagaidām nolēmuši, ka dzīvnieks kādu laiku jānovēro.  Kapsētas pārvaldniekiem ieteikts fiksēt lāča apmeklējumus un dzīvnieka darbības.  

Lāci, acīmredzot, pievilina kapsētā atstātā pārtika, jo pareizticīgo tradīcijās ir nozīmīgos datumos nest cienastus uz tuvinieku kapiem. Ja lācis kapus apmeklēs regulāri, pašvaldībai nāksies meklēt kādu risinājumu.