Zakatistovs nesaskata problēmas Nemiro lēmumā atlaist ''Latvenergo'' padomi

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Partijas "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs problēmas ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) lēmumā atlaist AS "Latvenergo" padomi nesaskata.

Zakatistovs norādīja, ka šo lēmumu saskata kā Nemiro lēmumu, kā arī piebilda, ka pastāvīgā padome tiks izraudzīta konkursā, kas atbilst Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) principiem.

Zakatistovs piebilda, ka esošajā situācijā principā vienīgais risinājums arī ir pagaidu valdes iecelšana.

Runājot par koalīcijas partiju reakciju uz Nemiro lēmumu, Zakatistovs norādīja, ka šajā gadījumā būtu jārunā par ministra pilnvaru autonomiju, turklāt politiķis pauda, ka, viņaprāt, ekonomikas ministra rīcība būtiski neatšķiras no, piemēram, satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) rīcības.

Zakatistovs sacīja, ka, viņaprāt, padomes atlaišana nav nekāds ārkārtējs gadījums, tomēr, ja koalīcijas partijas vēlas sarunas par informācijas apmaiņas kārtību, tādas varot notikt.

Kā ziņots, trešdien, 19. jūnijā, atlaista AS "Latvenergo" padome, apstiprināja ekonomikas ministrs Nemiro.

Pemjers Krišjānis Kariņš (JV) sociālajā tīklā "Twitter" pauda nostāju, ka Nemiro lēmumi par "Latvenergo" padomes maiņu ir nepārdomāti un sasteigti, kā arī neatbilst labas pārvaldības principiem.

Viņaprāt, šiem lēmumiem trūkst pamatojuma. "Pieprasu ministra paskaidrojumus," raksta Kariņš.

Arī citi koalīcijas politiķi aģentūrai LETA neslēpa pārsteigumu par minēto lēmumu.

Arī "Attīstībai/Par!" līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts pauda, ka "Latvenergo" pagaidu padomes iecelšana notikusi pilnīgi neatbilstoši "likuma garam", norādot arī uz neskaidrību saistībā ar līdzšinējās padomes atlaišanu. Pavļuts arī skaidroja, ka likumā pagaidu padomes iecelšana nav paredzēta.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) sacīja, ka nevar paust atbalstu šim lēmumam, un neredz tam pamatojumu. Arī koalīcijas partiju sadarbības padomē šis jautājums nav ticis skatīts, viņš teica.

Savukārt finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) norādīja, ka pirms secinājumu izdarīšanas vispirms būtu svarīgi dzirdēt Nemiro skaidrojumu. Viņš atzina, ka nav bijis lietas kursā par šādu soli, tāpēc uzskata, ka jautājums būtu jāskata nākamajā koalīcijas sadarbības padomes sēdē.

Tikmēr ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) sociālajā tīklā "Twitter" atgādinājis kolēģiem un sabiedrībai, ka Latvija, iestājoties OECD, apņēmās stiprināt profesionālu un politiski neitrālu valsts uzņēmumu pārvaldību, tostarp padomes. "Tas ir nostiprināts mūsu valsts likumos un atkāpes nav pieņemamas," uzsvēris Rinkēvičs.

"Es ceru, ka ekonomikas ministram būs labs skaidrojums par pieņemto lēmumu "Latvenergo" padomes sakarā. Tāds noteikti ir nepieciešams sabiedrībai un arī mūsu kopēji veidotās valdības reputācijai," sociālajā tīklā ierakstījis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

Viņa partijas biedre, veselības ministre Ilze Viņķele (AP) savukārt raksta, ka vien aizvadītajā nedēļā Saeima pieņēma grozījumus likumā publisko kapitālsabiedrību pārvaldes uzlabošanai un depolitizācijai.

"Šodien atlaista profesionāla "Latvenergo" padome, to aizstājot ar politiskiem ielikteņiem. Brutāli un neprofesionāli. Un ļoti tuvredzīgi," viņa izteikusies.

Uz augšu
Back