Pēc Turlā gāšanas no JKP izslēgti divi deputāti
Papildināts

Rīgas domes priekšsēdētāja amata kandidāts Dainis Turlais piedalās Rīgas domes ārkārtas sēdē, kurā plānots ievēlēt Rīgas domes priekšsēdētāju.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Pēc balsojuma par Rīgas mēra Daiņa Turlā (GKR) gāšanu no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) izslēgti deputāti Imants Keišs un Druvis Kleins, apliecināja JKP Rīgas domes frakcijas vadītājs Jānis Ozols (JKP).

Keišs izslēgts no partijas saistībā ar atturēšanos balsojumā par Turlā gāšanu, kā to bija nolēmusi frakcija, skaidroja Ozols.

Ozols teica, ka pēc Keiša izjautāšanas par šādas rīcības cēloņiem viņš sniedzis paskaidrojumu, ka atturējies balsot par Turlā gāšanu no amata, jo vēlējis saglabāt deputāta mandātu.

"Imantam Keišam sagribējās turpināt būt par deputātu, un viņš nebija gatavs iet uz izšķirīgiem soļiem, tādēļ viņš pieņēma atsevišķu lēmumu neatbalstīt Turlā noņemšanu no amata," pauda Ozols.

Viņš piebilda, ka šī iemesla dēļ Keišs izslēgts no partijas. Ozols pauda uzskatu, ka Keišam nav svarīgas partijas vērtības, bet deputāta "krēsls".

"Keiša tālākā rīcība ar mandātu tikai parādīs, cik godīgs vai negodīgs viņš ir," teica Ozols.

Keišs atzina, ka Turlā gāšanu tik tiešām nav gribējis atbalstīt.

"Uzskatu, ka viņam bija atvēlēts pārāk maz laika strādāšanai. Turklāt esmu arī pret ārkārtas vēlēšanām," sacīja Keišs.

Tikmēr Kleins no partijas izslēgts, jo, neskatoties uz balsojumu atbilstoši frakcijas lemtajam, bijis pretējos uzskatos par tālāko rīcību.

Kleins ceturtdien debatēs Rīgas domē pauda viedokli, ka nepārņemt varu brīdī, kad ir dota tāda iespēja, nav politiski loģiski.

"Kas mums traucē sākt pildīt savus solījumus tagad? Puse no mums vismaz reizi ir mainījusi partiju. Vai tiešām vienīgais iemesls nesadarboties ar "četrinieku" ir tāpēc, ka viņi aizgājuši no "Saskaņas"?" taujāja Kleins.

Pie frakcijām nepiederošais deputāts Oskars Putniņš rosināja opozīcijas deputātus virzīt savu mēra kandidātu, sakot, ka atbalstīs ar savu balsi jebkuras partijas pārstāvi, ja vien tāds būs.

Kleins Putniņa piedāvājumu rosināja atbalstīt, sakot, ka ir nepieciešams turpmākais plāns gadījumam, ja Turlo atstādinās.

"Uz ko tieši mēs ejam? Mēs ceram, ka pēc vēlēšanām būs mums labvēlīgs rezultāts? Bet, ja nu ievēlēs Zaļo un zemnieku savienību, kas vispār ar mums nestrādās," sprieda Kleins, norādot, ka pēc savas izrunas, visticamāk, "atradīsies turpat, kur Putniņš", taču partijas ieņemtajam kursam pretī ārkārtas vēlēšanām nepiekrīt.

JKP līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns sociālajā tīklā "Twitter" paskaidrojis, ka Keins un Keišs izslēgti no partijas, pamatojoties uz JKP statūtu 17.3 punktu - par būtiska kaitējuma nodarīšanu partijai.

Turlais ceturtdien, 20. jūnijā neizturēja uzticības balsojumu, līdz ar to zaudēja galvaspilsētas mēra amatu.

Neuzticību Turlajam izteica 31 deputāts - visa opozīcija, pie frakcijām nepiederošais deputāts Oskars Putniņš un "Neatkarīgo deputātu frakcija", ko veido četri no "Saskaņas" izslēgtie politiķi Valērijs Petrovs, Rosļikovs, Vitālijs Dubovs un Vadims Baraņņiks.

Turlā palikšanu amatā atbalstīja 28 koalīcijas deputāti un Keišs.

Uz augšu