Katastrofa Indijā: autobusam iegāžoties aizā, gājuši bojā 44 cilvēki

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: AFP/SCANPIX

Indijas kalnu štatā Himačalpradešā ceturtdien, 20. jūnijā, gāja bojā vismaz 44 cilvēki, autobusam iegāžoties aizā, paziņoja amatpersonas.

Vēl 28 cilvēkiem pēc šīs katastrofas tika sniegta medicīniskā palīdzība, un daudzi no viņiem bija guvuši kritiskus ievainojumus.

Privātais pārpildītais autobuss nobrauca no ceļa un iegāzās 150 metrus dziļā aizā Himačalpradešas Kullu apriņķī.

Amatpersonas sākotnēji bija paziņojušas par vismaz 25 bojāgājušajiem, bet vēlāk pavēstīja, ka vēl 19 cilvēki nomiruši no ievainojumiem pēc aizvešanas uz tuvākajām slimnīcām.

Daudzi no upuriem bija sievietes un bērni, kas brauca mājup no darba un skolas, sacīja Kullu policijas priekšniece Šalini Agnihotri.

Autobuss veda vairāk nekā 60 pasažierus, no kuriem liels skaits atradās uz jumta, kad šoferis asā līkumā zaudēja kontroli pār autobusu un tās noripoja lejup no stāva kalna, līdz apstājās kādas upes malā.

Ir sākta izmeklēšana, lai noteiktu katastrofas cēloni.

Himačalpradešā bieži notiek avārijas ar cilvēku upuriem štata kalnainā reljefa dēļ, un drošību vēl pasliktina pārāk ātra braukšana un pārmērīgs pasažieru skaits.

Aprīlī vismaz 15 cilvēki gāja bojā, autobusam iegāžoties aizā kaimiņu apriņķī.

Indijā ceļu satiksmes negadījumos iet bojā vidēji 150 000 cilvēku gadā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu