Uzbrukums diviem Tallinas taksometru vadītājiem: Šāvējs izdarījis pašnāvību
Papildināts

FOTO: Madis Sinivee/Postimees

Vīrietis, ko Tallinas policija piektdien plašā operācijā meklēja par naktī notikušo uzbrukumu taksometru vadītājiem, piektdienas pēcpusdienā nošāvies autobusa pieturā netālu no galvaspilsētas.

Naktī uz piektdienu, 21. jūniju, apšaudē Igaunijas galvaspilsētā Tallinā bojā gājis viens cilvēks, bet vēl viens ticis ievainots.

Kā ziņots, policija plkst. 3 naktī saņēma informāciju, ka pie Telliskivi radošā centra Tallinas ziemeļos sašauti divi taksometra vadītāji.

Policija pēc kādas videokameras ieraksta identificēja šāvēju un izplatīja viņa fotogrāfiju. Noskaidrojās, ka tas ir bijušais taksometra šoferis Raivo Jirimē no Raplas apriņķa, kas pirms vairākiem gadiem medijiem izteicies, ka tiesībsargājošās iestādes nepievērš pienācīgu uzmanību Tallinas taksistu mafijai.

Tobrīd viņš stāstījis, ka reiz naktī, kad viņš gaidījis klientus, viņam "ar īlenam līdzīgu priekšmetu" sadūra riepu. "Tos šoferus, kuri piekrīt maksāt ikmēneša "nodevu", liek mierā, bet tie, kuri atsakās, tiek sodīti," sacījis Jirimē.

"Laiks rāda - kamēr nav līķu, problēma var mierīgi turpināties," viņš izteicies.

Kā piektdien preses konferencē pastāstījis Policijas un robežapsardzes departamenta Ziemeļu prefektūras vadītājs Kristjans Jāni, plkst. 14.30 policija saņēmusi ziņu, ka līdzīgs vīrietis pamanīts kādā autobusa pieturā. Policisti, kas ieradušies šai vietā, pamanījuši viņam rokā ieroci.

"Ieraugot policiju, viņš izdarīja pašnāvību," piebildis prefekts.

Ziemeļu apgabala prokuratūras vecākā prokurore Katrīna Pertlasa žurnālistiem pastāstījusi, ka Jirimē lietojis personisko ieroci - TT tipa pistoli - un viņam bijusi ieroča nēsāšanas atļauja.

Pēc viņas teiktā, no šā ieroča raidīti vienpadsmit šāvieni. TT tipa pistoles aptverē ir astoņas patronas, tātad viņam nācies ieroci pārlādēt.

Šaušanas laikā viena taksometra aizmugures sēdeklī atradies cilvēks, kura liecība vēlāk palīdzējusi atpazīt šāvēju. Šis cilvēks nav cietis.

Kā norādījusi Pertlasa, saskaņā ar šobrīd pieejamo informāciju savus upurus Jirimē izraudzījies nejauši.

Atbildot uz žurnālistu jautājumiem, viņa apliecinājusi, ka šāvējs mācījies Iekšlietu ministrijas akadēmijā, kuru nav pabeidzis. Policijā viņš nav strādājis, toties strādājis Tallinas cietumā par apsargu.

Vaicāta, vai viņam bijušas problēmas ar psihisko veselību, prokurore atbildējusi, ka nav iemesla tā uzskatīt, jo citādi viņš nebūtu saņēmis ieroča nēsāšanas atļauju.

Kā "Apollo" ziņoja, 32 gadus vecs taksists gājis bojā slimnīcā, bet otrs patlaban atrodas slimnīcā ar dzīvībai bīstamiem ievainojumiem. Igaunijas tiesībsargājošās iestādes uzsākušas uzbrucēja meklēšanas operāciju.

Patlaban nav zināmi vīrieša šaušanas motīvi, bet zināms, ka šāvējam nav bijis konflikts ar taksistiem. Viņš esot pienācis pie taksistiem un neko nesakot atklājis uguni.

Foto: Apšaude Igaunijā

Aktuālākās ziņas