Kambodžā sagruvušās mājas drupās glābējiem izdodas atrast divus izdzīvojušos

Apollo.lv
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: AFP / Scanpix

Kambodžā sestdien, 23. jūnijā, sabrukušās daudzstāvu mājas gruvešos glābēji pirmdien, 25.jūnijā, atraduši divus izdzīvojušos – viņi drupās pavadījuši vairāk nekā divas dienas, vēsta BBC.

Patlaban glābēji uzskata, ka citus izdzīvojušos gruvešos vairs neizdosies atrast. Abiem izglābtajiem tika pasniegts ūdens un viņi nekavējoties nogādāti slimnīcā.

No tērauda un betona būvētā septiņu stāvu jaunceltne sabruka sestdien, 22. jūnijā, valsts dienvidrietumu pilsētā Sianukvilā.

Ēka būvēta pēc kāda Ķīnas uzņēmuma pasūtījuma.

Policija aizturējusi nopratināšanai trīs Ķīnas pilsoņus - šīs kompānijas īpašnieku, būvuzņēmuma īpašnieku un būvdarbu vadītāju, kā arī Kambodžas pilsoni, kam pieder zemesgabals, uz kura atrodas sabrukusī jaunceltne.

Vietējās amatpersonas paziņojušas, ka ēka būvēta bez nepieciešamajām atļaujām.

Valdība izveidojusi komisiju, kuras uzdevums ir noskaidrot ēkas sabrukšanas cēloņus.

Sestdienas traģēdija ir viens no smagākajiem šāda veida incidentiem Kambodžā pēdējo gadu laikā.

Ēkas sagrūšana radījusi jaunus jautājumus par būvniecības ilgtspēju un atbilstību standartiem gan Sianukvilā, gan Kambodžā kopumā.

Kambodža ir bēdīgi slavena ar nepietiekami strikto nodarbinātības likumdošanu, kas apdraud strādājošos. Īpaši tas attiecas uz celtniecībā nodarbinātajiem.

Starptautiskā Nodarbinātības organizācija (ILO) iepriekš norādījusi, ka būvniecībā nodarbinātie Kambodžā regulāri tiek pakļauti dažādiem drošības un veselības riskiem.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu