Kariņš līdz nedēļas beigām gaidīs Nemiro skaidrojumu par lēmumu atlaist "Latvenergo" padomi

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

FOTO: Valsts kanceleja

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) līdz nedēļas beigām gaidīs ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) skaidrojumu par AS "Latvenergo" padomes atsaukšanu un pagaidu padomes iecelšanu, liecina premjera izdotā rezolūcija.

Premjers atsaucas uz valdības deklarācijas 238.punktā noteikto, ka Ministru kabinets apņēmies turpināt Ekonomiskās attīstības un sadarbības organizācijas (OECD) vadlīnijās iekļauto labas korporatīvās pārvaldības principu ieviešanu valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās.

Tādējādi Kariņš lūdz sniegt izvērstu informāciju par pamatojumu "Latvenergo" padomes atsaukšanai, tostarp par padomei dotajiem uzdevumiem, to izpildes termiņiem un informāciju par šo uzdevumu izpildi.

Tāpat Kariņa rezolūcijā pausts, ka atbilstoši Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumam gadījumā, ja padomes locekļa kandidātu nav iespējams nominēt termiņā, kas nodrošinātu kapitālsabiedrības rīcībspēju, valsts kapitāla daļu turētājs par padomes locekli ieceļ kandidātu, kas atbilst attiecīgajam valdes vai padomes locekļa kandidātam nepieciešamās profesionalitātes un kompetences kritērijiem.

Pamatojoties uz augstāk minēto, premjers lūdz sniegt paskaidrojumu par apstākļiem, kas norāda uz "Latvenergo" rīcībspējas apdraudējumu, ieceļot pagaidu padomi, kā arī lūdz sniegt informāciju par veikto izvērtējumu un jauno padomes locekļu atbilstību profesionalitātes un kompetences kritērijiem.

Vienlaikus Kariņš vērš uzmanību, ka atbilstoši OECD vadlīnijām par valsts uzņēmumu korporatīvo pārvaldību ir jānodrošina, ka valsts uzņēmumu padomei ir nepieciešamās pilnvaras, kompetence un objektivitāte, lai tās varētu veikt stratēģiskās vadības un vadības uzraudzības funkcijas.

Jau tika vēstīts, ka trešdien, 19.jūnijā, tika atlaista "Latvenergo" padome.

Atlaistās padomes vietā iecelta pagaidu padome, kuras priekšsēdētājs ir Pāvels Rebenoks, bet padomes priekšsēdētāja vietnieks ir "Rigensis Bank" valdes loceklis Renārs Degro. Tāpat "Latvenergo" padomē iecelta Inese Kublicka, Artūrs Šnoriņš un Kristaps Stepanovs.

» "Šis ir politisks lēmums. Ralfs Nemiro īsteno savas politiskās intereses." Eksperts par atlaisto "Latvenergo padomi"

"Latvenergo" ir valsts kapitālsabiedrība, kuras akciju turētāja ir Ekonomikas ministrija. Akcionāra intereses pārstāv Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis.

» Atlaistā "Latvenergo" padome gandarīta par paveikto uzņēmumā

Uz augšu