Žurkas, izkārnījumi un neciešama smaka. Pašvaldības policisti no dzīvokļa Rīgā izņem 58 suņus (3)

Video
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
58 mazsunīši
58 mazsunīši Foto: Ekrānuzņēmums

Rīgas pašvaldības policijas (RPP) darbinieki trešdienas, 26. jūnija, pēcpusdienā no kāda dzīvokļa Pārdaugavā izņēmuši 58 suņus, kas turēti antisanitāros apstākļos, informē RPP pārstāvis Toms Sadovskis.

Viņš norādīja, ka likumsargi saņēmuši informāciju par kādu dzīvokli Pārdaugavā, kur antisanitāros apstākļos tiek turēti aptuveni 16 suņi. Pēc informācijas saņemšanas kārtības sargi nekavējoties devās uz šo dzīvokli, taču durvis vaļā neviens nevēra.

Aptaujājot kaimiņus, tika noskaidrots, ka dzīvokļa saimniece neesot manīta vairākas dienas, savukārt kāpņu telpā bija jūtama spēcīga smaka. Ņemot vērā šos apstākļus, uz notikuma vietu tika izsaukti Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests darbinieki, lai tie ar kāpnēm ielūkotos pa balkona logiem.

Taču, kad ugunsdzēsēji ieradās un pārbaudīja balkonu, izrādījās, ka dzīvokļa saimniecei viss ir kārtībā, tāpat no balkona logiem bija redzams, ka dzīvoklī atrodas ļoti daudz suņu antisanitāros apstākļos.

Uzreiz pēc tam dzīvokļa saimniece piekrita kārtības sargiem atvērt durvis un policisti varēja ieiet dzīvoklī, lai novērtētu dzīvnieku turēšanas apstākļus.

Pati saimniece precīzu suņu skaitu nosaukt nevarēja, taču apgalvoja, ka visi suņi esot čipēti.

Dzīvnieku īpašniece skaidroja, ka viņa suņus audzējot un lielais skaits skaidrojams ar to, ka neesot paspējusi visus pārdot.

Dzīvoklī bija spēcīga izkārnījumu smaka, kā arī istabā un virtuvē uz grīdas bija gan izkārnījumi, gan citas smirdīgas vielas, kuru izcelsme nebija nosakāma. Pāris vietās kārtības sargi starp suņiem pamanīja arī žurkas, kuras acīmredzot bija ievākušās dzīvoklī antisanitāro apstākļu dēļ. Tika pieņemts lēmums dzīvniekus izņemt.

Video: Rīgas pašvaldības policijas no dzīvokļa Pārdaugavā izņem 58 suņus

Kopā ar organizācijas "Dzīvnieku policija" pārstāvjiem Rīgas pašvaldības policijas darbinieki izņēma 58 suņus, starp tiem bija gan Jorkšīras terjeri, gan špici, gan toiterjeri. Dzīvoklī palika četri suņi, kuriem, pēc saimnieces teiktā, esot diabēts, tādēļ tiem nepieciešami speciāli medikamenti.

Visi izņemtie dzīvnieki tika nogādāti dzīvnieku patversmē "Ulubele", taču par dzīvnieku labturības prasību noteikumu pārkāpumu sākta administratīvā lietvedība.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu