Ar uzvarām EČ dāmām sāk Itālijas, Ungārijas un Beļģijas izlases

Itālijas sieviešu basketbola izlases spēlētāja Sesīlija Zandalasīni.
Itālijas sieviešu basketbola izlases spēlētāja Sesīlija Zandalasīni. Foto: FIBA.com

Itālijas, Ungārijas un Beļģijas sieviešu basketbola izlases ceturtdien ar uzvarām sāka Latvijā un Serbijā notiekošo Eiropas čempionātu.

C grupas ietvaros, kas savas spēles aizvada Serbijas pilsētā Nišā, Itālija pirmajā cīņā ar rezultātu 57:54 (10:17, 16:8, 10:12, 21:17) spraigā divcīņā pārspēja Turciju.

Spēles lielāko daļu vadībā atradās Turcijas izlase, tomēr noslēdzošajā ceturksnī itālietes spēja salauzt cīņas gaitu un beigās nodrošināt sev uzvaru.

Itālijas komandā 16 punktus iemeta Džordžija Sotana, kamēr Turcijas sastāvā 13 punktus guva Oldžaja Čakira.

Otrā grupas spēlē Ungārija tikmēr ar 88:84 (22:25, 14:14, 23:30, 29:15) apspēlēja Slovēniju.

Šai spēlei bija līdzīgs stāsts, jo vēl trešajā ceturtdaļā slovēnietes stabili turējās vairāk nekā desmit punktu attālumā, turklāt gana drošs pārsvars viņām bija arī noslēdzošajā ceturksnī. Tomēr Ungārija vien 80 sekundes pirms pamatlaika beigām pēc ilgāka pārtraukuma izvirzījās vadībā un beigās izcīnīja uzvaru.

Ungārietēm rezultatīvākā ar 23 punktiem bija naturalizētā Ivonna Tērnere, bet slovēnietēm 21 punktu guva Teja Oblaka.

Savukārt Beļģijas valstsvienība citā Serbijas pilsētā Zreņaninā D grupas pirmajā spēlē ar 67:54 (16:19, 24:13, 13:15, 14:7) uzvarēja Krieviju.

Uzvarētājām ar 29 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās pazīstamā Emma Mēsemana, kamēr krievietēm Marija Vadejeva atzīmējās ar 20 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām.

Šajā grupā spēlē arī mājiniece Serbija un Baltkrievija.

A grupas pirmajā spēlē Latvijas izlase Rīgā ar 60:74 (17:24, 22:17, 10:24,11:9) piekāpās Lielbritānijas valstsvienībai.

Apakšgrupu uzvarētājas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet otrās un trešās vietas ieguvējas pirmdien savstarpējā spēlē noskaidros vēl divas ceturtdaļfināla dalībnieces.