Iekšlietu ministrija plāno dubultot fotoradaru skaitu

Apollo.lv
Iekšlietu ministrija plāno dubultot fotoradaru skaitu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
Foto: Ieva Čīka/LETA

Nākamajos gados plānots dubultot fotoradaru skaitu. Puse no tiem būtu mulāžas. Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotais plāns, kura īstenošanai būtu nepieciešami gandrīz pieci miljoni eiro, šonedēļ nonācis valdības darba kārtībā, vēsta "LNT Ziņas".

Latvijā ir uzstādīti 100 fotoradaru.

Izvērtējot to darbību, secināts, ka vietās, kur tiek kontrolēts braukšanas ātrums, būtiski samazinājies bojāgājušo skaits, saka Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dmitrijs Trofimovs.

Tapis plāns, kas paredz dubultot fotoradaru skaitu.

Plānots iegādāties 50 jaunus radarus un arī 50 to mulāžas. Tās līdz šim Latvijā nav izmantotas, bet citu valstu pieredze liecina, ka arī mulāžas ir efektīvas, norāda Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).

"Mēs esam pilnīgi par to, ka to vajag darīt. Tad ir iespēja manevrēt ar šīm iekārtām. Laika periodā vienā vietā kontrolēt ātrumu, laika periodā -otrā vietā kontrolēt. Jo nav jau mērķis katru vadītāju noķert un sodīt. Ir mērķis kopējo plūsmu padarīt lēnāku un satiksmes situāciju uzlabot Latvijā. Un tie ir tie līdzekļi, ar kuriem to var izdarīt," uzsver CSDD valdes loceklis Jānis Golubevs.

Jaunos radarus plānots sākt iegādāties 2021. gadā.

Projektu iecerēts īstenot trīs gadu laikā, un tas kopumā izmaksātu gandrīz piecus miljonus eiro. Finansējums tiktu izmantots radaru aprīkošanai arī ar papildu funkcijām, piemēram, lai fiksētu braukšanas vidējo ātrumu un kontrolētu, vai ir samaksāta autoceļu lietošanas nodeva un tiek ievēroti luksofora signāli.

Kā skaidro Iekšlietu ministrijā, izdevumi tiktu segti no CSDD ieņēmumiem, nevis no valsts budžeta.

Tomēr projekts vēl ir jāsaskaņo ar Finanšu ministriju. Un šobrīd tiek plānots, ka valdība par to varētu lemt jūlija vidū.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu