C, 29.09.2022.

Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks Kārsavas novadā. Liesmas izplatījiušās dziļāk mežā

LETA
Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks Kārsavas novadā. Liesmas izplatījiušās dziļāk mežā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Kūlas un meža ugunsgrēks Jāņupē. Ilustratīvs attēls
Kūlas un meža ugunsgrēks Jāņupē. Ilustratīvs attēls Foto: Jānis Vingris/TVNET

Kārsavas novada Malnavas pagastā ugunsgrēks ir izplatījies dziļāk mežā, bet kūdras ugunsgrēka izplatība nav palielinājusies, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inta Palkavniece.

"Nakts laikā ugunsgrēka izplatība dziļāk mežā palielinājās, bet ar gaismas iestāšanos dzēšanas darbi tiek turpināti. Notikuma vietā ir pastiprinājies vējš un nedaudz izmainījies vēja virziens, kas ļauj liesmām izplatīties dziļāk mežā," informēja VUGD pārstāve, "kūdras ugunsgrēka izplatība nav palielinājusies - ir vairākas gruzdošas vietas, kuras ugunsdzēsēji glābēji dzēš."

Šodien Kārsavas novada kūdras un meža ugunsgrēka dzēšanas darbi turpinās. Šorīt ugunsgrēka dzēšanā iesaistīts arī Nacionālo bruņoto spēku helikopters.

Vakar vakarā tika lēsts, ka Kārsavas novadā liesmas kopumā pārņēmušas aptuveni 20 hektāru platību - dega kūdra apmēram 14 hektāru platībā un meža virsslānis apmēram sešu hektāru platībā.

Vakarā operatīvie dienesti apsekoja tuvējo māju iedzīvotājus un apdraudējums iedzīvotājiem netika konstatēts. VUGD atgādina iedzīvotājiem - ja ir jūtama dūmu smaka, nepieciešams aizvērt logus un durvis, bet, ja nepieciešama palīdzība, jāzvana 112.

Ugunsgrēks izcēlies Beržovkas kūdras purvā. Ugunsdzēsējiem ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka kūdras purvā deg uz koka paletēm sakrauta kūdra un kūdras kalni, kā arī izveidojies spēcīgs piedūmojums un saistībā ar lielo vēju liesmas strauji izpletās uz tuvējā meža pusi.

Ugunsgrēka dzēšanas darbus apgrūtināja spēcīgais vējš, kas ļāva liesmām izplatīties, ūdens ņemšanas vietu trūkums, kā arī tas, ka četru kilometru attālumā atrodas Krievijas robeža un ugunsgrēks var pāriet tai pāri. Informācija par notikumu un iespējamo uguns izplatību nodota arī Krievijas ugunsdzēsības dienestam.

Kārsavas novada domes publicētā informācija liecina, ka Beržovkas purvā kūdru iegūst SIA "RT Būve", ar kura pārstāvjiem aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies sazināties.

"Firmas.lv" pieejamā informācija liecina, ka Melnavas pagastā reģistrētā SIA "RT Būve" pilnībā pieder uzņēmumam SIA "Pavads", kas savukārt vienpersoniski pieder Guntai Pētersonei. Uz šī gada 26.jūniju "RT Būve" bija reģistrēts 13 416 eiro liels nodokļu parāds. Uzņēmums pērn strādājis ar 288 368 eiro lielu apgrozījumu un 622 eiro peļņu.

"RT Būve" īpašniecei SIA "Pavads" savukārt pieder vēl divi uzņēmumi, kuri nodarbojas ar celtniecību un nekustamā īpašuma pārvaldīšanu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu