Par Vecmīlgrāvī izdarītu noziegumu sēriju aizturēti divi vīrieši. Viens, iespējams, iepriekš izdarījis slepkavību

Aizturētais. Ilustratīvs attēls

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Laika posmā no 23. līdz 27. jūnijam Rīgā, Vecmīlgrāvī, pa naktīm tika apzagti vairāki veikali un atpūtas vietas. Izsitot logus, nezināmas personas no telpām bija iznesušas visu, kas vērtīgs - naudu, kases aparātu, televizoru, datorus, pārdošanai paredzēto alkoholu, pannas un citas preces, vēsta Valsts policija (VP) vietnē "Facebook".

Valsts policijas Rīgas Ziemeļu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policisti noskaidroja aizdomās turēto vīriešu identitāti. Noskaidrojot personu atrašanās vietu, jau jūnija beigās policisti abus aizdomās turētos vīriešus aizturēja. 

Viens no iespējamiem ļaundariem ir dzimis 1982. gadā un jau iepriekš sodīts par laupīšanām un zādzībām. Turklāt šis vīrietis jau bija izsludināts policijas meklēšanā par slepkavības mēģinājumu, kas notika Vecmīlgrāvī šā gada 2. jūnijā.

Todien starp aizdomās turēto vīrieti un kādu citu vīrieti, kuru viņš iepriekš neesot pazinis, pie kāda veikala norisinājās konflikts. Tā laikā ļaundaris izvilcis līdzi paņemto kasteti, kurai bija pievienots ass priekšmets, un ar to desmit reižu iedūris otram vīrietim. Pēc notikušā policisti noskaidroja ļaundara identitāti, taču viņš līdz jūnija beigām bija slēpies. 

Savukārt otrs par zādzībām no veikaliem aizturētais vīrietis, kurš dzimis 1979. gadā, iepriekš nonācis policijas redzeslokā par narkotiku lietošanu un zādzībām nelielā apmērā. 

Šobrīd personas ir atzinušās astoņās zādzību epizodēs. Daļu no nozagtajām mantām policisti ir atguvuši, savukārt pārējās mantas vīrieši ir pārdevuši tirgū. 

Saistībā ar notikušo uzsākti astoņi kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot telpā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Pret 1982. gadā dzimušo vīrieti uzsākts arī kriminālprocess par slepkavības mēģinājumu.

1982. gadā dzimušajam vīrietim piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, savukārt otram – ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.