Šogad fiksēti vairāki eksāmenu darbu iespējamas nopludināšanas gadījumi. VISC vadītājs vaino "cilvēcisko faktoru" (2)

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: LETA

Šogad fiksēti vairāki eksāmenu darbu iespējamas nopludināšanas gadījumi, 3. jūlija rītā intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" izteicās Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntars Catlaks.

Pēc Catlaka vārdiem, esot piefiksēti vairāki gadījumi, kad fotografēti eksāmenu darbu materiāli un tie "sūtīti kaut kur internetā".

Taujāts, kāpēc joprojām iespējamas eksāmenu satura noplūdes, lai arī VISC centusies uzlabot procedūras, Catlaks uzsvēra, ka daudz kas ir atkarīgs no skolotāju un atbildīgo personu darbības, un VISC nevarot nodrošināt, ka līdz eksāmena sākumam pilnīgi neviens neierauga to saturu.

Mēs neesam roboti un cilvēciskais faktors būs arī turpmāk, sacīja Catlaks, mierinot, ka šādus gadījumus tagad esot viegli konstatēt, un atgādinot, ka šādas darbības ir krimināli sodāmas.

Risinājums varētu būt eksāmenu kārtošana tiešsaistē, tomēr Catlaks atzina, ka ne VISC, ne skolas vēl nav tādā tehnoloģiskajā gatavībā, lai eksāmenus tiešsaistē padarītu par normu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu