T, 27.09.2023.

Putins Vatikānā tiekas ar pāvestu Francisku un nokavē 50 minūtes

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 8
Foto: Reuters / Scanpix

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien, 4. jūlijā, Vatikānā ticies ar Romas pāvestu Francisku.

Putins ar pāvestu ticies dienu pirms Ukrainas katoļu līderiem paredzēta tikšanās Vatikānā, lai runātu par krīzi savā valstī. Izskan arī runas, ka šī vizīte varētu būt priekšvēstnesis pāvesta pirmajam Krievijas apmeklējumam.

Krievijas prezidents ar pāvestu Francisku iepriekš ticies divas reizes. Šoreiz viņš ieradās Vatikānā, uzsākot savu desmit stundu ilgo vizīti Itālijā. Vizītes laikā viņam gaidāma tikšanās arī ar Itālijas premjerministru Džuzepi Konti.

Trešo tikšanos ar Francisku Putins nokavēja vairāk nekā 50 minūtes. Kad abi līderi tikās pirmo reizi 2013. gadā Krievijas prezidents kavēja 50 minūtes, bet 2015. gadā viņš ieradās vairāk nekā stundu vēlāk nekā iepriekš plānots.

Gaidāms, ka Putina un pāvesta sarunas galvenais temats būs Ukraina, kas ir sarežģīts jautājums abu pušu starpā.

Iepriekšējā tikšanās reizē 2015. gadā pāvests aicināja Putinu "no sirds un rūpīgi censties" panākt mieru Ukrainā un palīdzēt izbeigt kaujas starp Ukrainas valdības spēkiem un prokrieviskajiem kaujiniekiem valsts austrumos.

Piektdien Ukrainas Katoļu baznīcas līderi un Vatikāns sāks divu dienu sanāksmi, lai pārrunātu dažādās problēmas, kas skārušas Ukrainu.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 8

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu