Ar kaimiņa palīdzību aizturēta viltus "Latvijas Gāzes" darbiniece

Valsts policija. Ilustratīvs attēls

FOTO: Foto:Valsts policija

Valsts policija (VP) ceturtdien, 4. jūlijā, ar kaimiņa palīdzību aizturējusi sievieti, kura, uzdodoties par AS "Latvijas Gāze" darbinieci, ar viltu iekļuva senioru dzīvokļus, vienā no gadījumiem sirmgalvei nolaupot lielu naudas summu, pavēstīja VP pārstāve Gita Gžibovska.

Viņa skaidroja, ka vakar sieviete, kārtējo reizi darbojoties pēc ierastās shēmas, bija iekļuvusi 1934. gadā dzimušas kundzes dzīvoklī Rīgā, Ziepniekkalnā. Taču viltvārdi vēl pirms ienākšanas dzīvoklī pamanīja kaimiņš, kurš bija dzirdējis viņas aizdomīgo sarunu ar potenciālo upuri.

Kad abas sievietes jau atradās dzīvoklī, tur ienācis arī minētais vīrietis un lūdzis svešinieci uzrādīt darba apliecību. Sieviete piepeši izskrēja kāpņu telpā, kur viņu panāca un aizturēja cietušās kaimiņš.

Saņemot izsaukumu uz notikuma vietu, Valsts policijas likumsargi aizdomās turēto personu nogādāja policijas iecirknī. Noskaidrots, ka viņa dzimusi 1995. gadā un ir ārvalsts piederīgā.

» Rīgā siro viltus AS "Latvijas Gāze" darbiniece

Aizturētā sieviete ir atzinusies 3. jūlijā izdarītajā zādzībā un 4. jūlijā veiktajā zādzības mēģinājumā. Pašreizējā policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka, iespējams, viņa izdarījusi līdzīgus noziegumus arī 2018.gada decembrī un 2019. gada martā vairākos Rīgas mikrorajonos.

Gžibovska atzīmēja, ka, iespējams, sievietei bijuši līdzdalībnieki, taču notikušā apstākļi vēl tiek skaidroti.

Šobrīd pret sievieti ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta pirmās daļas - par zādzību. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods. Tāpat uzsākts kriminālprocess par zādzības mēģinājumu.

Iedzīvotāji tiek aicināti apskatīt aizdomās turētās sievietes fotogrāfijas un atsaukties arī citus, kuri cietuši no šīs personas noziedzīgajām darbībām. Tāpat iedzīvotāji, kuru mājoklī ir uzturējusies šī persona, tiek aicināti pievērst uzmanību, vai nav pazudusi nauda vai citas vērtīgas lietas. Informēt policiju iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 110 vai arī vēršoties tuvākajā VP iecirknī.

Jau vēstīts, ka šonedēļ reģistrēti trīs gadījumi, kad kāda sieviete, uzdodoties par "Latvijas Gāze" darbinieci, ar viltu iekļuvusi senioru dzīvokļos, vienā no gadījumiem sirmgalvei nolaupot lielu naudas summa.

"Latvijas Gāze" atgādina, ka ar 2017. gada 1. decembri tā vairs neveic nekāda veida dabasgāzes sadales tīkla apsekojumus mājsaimniecībās. Saskaņā ar likumā noteikto "Latvijas Gāze" reorganizāciju, ar 2017 gada 1. decembri vienīgā komercsabiedrība Latvijā, kas ir tiesīga veikt dabasgāzes sadales sistēmu apsekojumus mājsaimniecībās ir akciju sabiedrība "Gaso".

Arī "Gaso" pārstāve Jana Rubinčika aģentūrai LETA norādīja, ka dabasgāzes sadales tīkla apsekojumus mājsaimniecībās veic tikai un vienīgi "Gaso", nevis "Latvijas Gāze". Turklāt "Gaso" darbinieki, ierodoties klienta dzīvesvietā, ir tērpti pelēki-oranžā uniformā, un klientam ir tiesības pieprasīt dabasgāzes sadales sistēmas operatora pārstāvjiem uzrādīt "Gaso" darbinieka apliecību.

Uz augšu