C 21.01.2021.

Skujiņš leģendāro "Tour de France" sāk ar vietu peletona beigās

Toms Skujiņš

FOTO: Reuters/LETA

Latvijas šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš no profesionālās komandas "Trek-Segafredo" sestdien prestižo "Tour de France" daudzdienu velobraucienu sāka ar 165.vietu.

Tikmēr par pirmā posma uzvarētāju kļuva nīderlandietis Mike Tēnisens no "Jumbo-Visma" komandas, kurš teju 195 kilometrus garās distances finišu sasniedza pēc četrām stundām 22 minūtēm un 37 sekundēm.

Uzvaru Nīderlandes sportists izcīnīja sprinta finišā, kad tika apsteigti slovāks Peters Sagans no "BORA-hansgrohe" vienības un "Lotto Soudal" braucējs Kalebs Evans no Austrālijas.

Līdz ar to Tēnisens ir pirmais nīderlandietis pēdējo 30 gadu laikā, kurš vismaz uz vienu posmu kļuvis par "Tour de France" kopvērtējuma līderi.

Tikmēr Skujiņš finišu sasniedza 165.vietā, uzvarētājam piekāpjoties par trim minūtēm un 32 sekundēm.

"Tour de France" sestdien startēja Beļģijas galvaspilsētā Briselē, lai atzīmētu 50 gadus kopš Edija Merksa pirmās no piecām uzvarām šajās sacensībās.

Kopvērtējumā līderis ir Tēnisens, kurš par četrām sekundēm apsteidz Saganu. Savukārt Skujiņš, zaudēdams trīs minūtes un 42 sekundes, ir 172.pozīcijā.

Šogad "Tour de France" velobrauciens norisinās jau 106.reizi. Sacensības 21 posma garumā tiks noslēgtas 28.jūlijā.

Šīs būs kalnainākais "Tour de France" tā pastāvēšanas vēsturē. Dalībniekiem būs jāšķērso 30 kategorizētie kāpumi, bet piecu posmu finiši būs jāveic kalnos, no kuriem trīs būs augstāki par 2000 metriem virs jūras līmeņa.

Šī gada Latvijas čempions grupas braucienā Skujiņš prestižajā velobraucienā piedalās otro gadu pēc kārtas. Pērn viņš debitēja Francijas tūrē, kurā no piektā līdz devītajam posma bija līderis kalnu karaļa ieskaitē. Augstāko vietu Skujiņš izcīnīja 15.posmā, kurā finišēja piektais, bet noslēgumā kopvērtējumā latvietis bija 82.pozīcijā.

Pērn par uzvarētāju tika kronēts brits Džeraints Tomass.

Redaktors iesaka