Trampa administrācija ir nemākulīga un nedroša, nopludinātos ziņojumos sacījis Lielbritānijas vēstnieks

Donalds Tramps.

FOTO: AFP / Scanpix

Prezidenta Donalda Trampa administrāciju Lielbritānijas vēstnieks ASV raksturojis kā neveiklu un nemākulīgu un norādījis, ka no ASV prezidenta virmo nedrošība, lasāms nopludinātos e-pastos, kas svētdien publicētas britu laikrakstā "Mail on Sunday".

Ziņojumus, kas tapuši no 2017. gada līdz pavisam nesenam laikam, rakstījis Kims Darohs, un tie var radīt zināmas neērtības Londonai, kas cenšas iegūt Trampa labvēlību un nodrošināt pēc "Brexit" vienošanos.

Lielbritānijas Ārlietu ministrija nenoliedza ziņojumu autentiskumu. Lielbritānijas sabiedrība "var sagaidīt, ka mūsu vēstnieki ministriem sniedz godīgu, neizpušķotu izvērtējumu par politiku viņu valstīs", skaidroja ministrija.

"Viņu viedokļi obligāti nav ministru vai valdības viedokļi. Bet mēs maksājam viņiem, lai viņi būtu vaļsirdīgi, tieši tāpat kā ASV vēstnieks šeit sūtīs atpakaļ savu redzējumu par Vestminsteras politiku un personām."

Vienā 2017. gada ziņojumā Darohs norādīja: "Kā mēs to saredzam šeit, mēs tiešām neuzskatām, ka šī administrācija kļūs būtiski normālāka, mazākā mērā slikti funkcionējoša, neprognozējama, frakciju sašķelta, diplomātiski neveikla un nemākulīga."

Vēstnieks arī ieteicis britu amatpersonām, lai tās glaimo Trampam: "Ņemot vērā, ka viņš ir cilvēks, kas nokļuvis planētas augstākajā amatā, no prezidenta Trampa virmo nedrošība."

Kādā nesenākā ziņojumā vēstnieks norādīja, ka ASV Irānas politika ir "nesakarīga, haotiska". Vēstnieks arī apšaubīja Trampa skaidrojumu, ka viņš nolēmis neveikt raķešu uzbrukumu Irānai, bažījoties par upuriem mierīgo iedzīvotāju vidū.

Ticamāks izskaidrojums ir, ka Tramps nav bijis pilnībā pārliecināts par labu trieciena īstenošanai un ka viņu uztraucis tas, kā šāds solis ietekmētu viņa pārvēlēšanas izredzes 2020. gadā, skaidroja Darohs.

ASV amatpersonas pagaidām nav reaģējušas uz nopludinātajām ziņām.

Aktuālākās ziņas