Basām kājām un bez vecākiem. Madonas novadā ceļmalā atrod nomaldījušos bērnu

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay

Sestdien, 6. jūlijā, kāds garāmbraucējs Madonas novadā pamanījis bērnu, kurš gar ceļa malu gājis basām kājām, informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ilze Bukša.

Sākotnējā informācija liecina, ka bērnu pieskatījusi vecmamma, taču kādā brīdī viņa konstatējusi, ka bērns pazudis no redzesloka, tāpēc pati devusies zēnu meklēt.

Noklīdušo bērnu ceļa Pļaviņas - Madona-Gulbenē malā pamanījis kāds garāmbraucējs, kurš apstājies, paņēmis bērnu un nogādājis zēnu uz tuvāko degvielas uzpildes staciju, kur izsaucis policiju. Policijas darbinieki zēnu nogādāja vecāku aprūpē.

Policija izsaka pateicību vīrietim, kurš rīkojās operatīvi un, pamanot bez uzraudzības esošo bērnu, apturējis savu automašīnu un nekavējoties izsaucis policiju, lai viņu tālāk nogādātu drošībā.

"Šāda iedzīvotāju iniciatīva palīdz policijai gādāt par sabiedrisko kārtību un drošību, kā arī ātrāku bērnu nonākšanu drošos apstākļos," komentēja Bukš, aicinot iedzīvotājus ne tikai informēt par bērniem, kuri ir nomaldījušies, bet arī pārrunāt ar bērniem jautājumus, kas saistīti ar drošību, ja gadās nonākt kādā nelaimē.

Policija atgādija: svarīgi pārliecināties, ka bērns spēj nosaukt savu vecāku vārdus un uzvārdus, savas mājas atrašanās vietu - ja ne konkrētu mājas vai dzīvokļa numuru, tad vismaz tuvāko apkaimi -, kā arī zina vecāku telefona numuru vai vismaz glabā zīmīti ar norādītiem numuriem.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu