"Žurnālists "nav pelnījis tādu godu", ka pret viņu tiek ierosināta krimināllieta." Putins iebilst pret sankcijām Gruzijai (5)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Vladimirs Putins
Vladimirs Putins Foto: AP/Scanpix

Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien, 8. jūlijā, paziņojis, ka neatbalsta sankciju noteikšanu Gruzijai, šādi izsakoties pēc parlamenta aicinājuma valdībai ierobežot tirdzniecību ar Kaukāza kaimiņvalsti.

"Kas attiecas uz sankcijām pret Gruziju, es to nedarītu aiz cieņas pret Gruzijas tautu," žurnālistiem Urālu pilsētā Jekaterinburgā sacīja Putins.

"Es nedarīšu neko, kas sarežģī mūsu attiecības," viņš piebilda.

Saglabājoties spriedzei Maskavas un Tbilisi attiecībās, Krievijas parlamenta apakšnams otrdien aicināja valdību Gruzijai noteikt ekonomiskas sankcijas.

Attiecības saasinājušās pēc vardarbīgajiem protestiem Gruzijas galvaspilsētā, kurus izraisīja Krievijas likumdevēju ierašanās Gruzijas parlamentā.

Spriedze saasinājās vēl vairāk pēc tam, kad Gruzijas televīzijas žurnālists svētdienas vakarā tiešajā ēterā krievu valodā vērsās pie Putina, lietojot necenzētus vārdus.

"Mēs uzskatām, ka mūsu valsts, mūsu pilsoņu un mūsu prezidenta aizvainošana ir nepieņemama," Krievijas Valsts domes mājaslapā uzsvēra spīkers Vladimirs Volodins.

Kremlis iepriekš otrdien norādīja, ka parlamenta asā un vienotā reakcija sekojusi pēc "Gruzijas televīzijas raidījuma vadītāja bezprecedenta uzvedības".

» Gruzīnu telekanāls spiests pārtraukt raidījumu, jo žurnālists klaji nolamājis Putinu ēterā

"Šāda veida bandītiska uzvedība uzkurina rusofobiju. Tas ir ļoti bīstami," sacīja Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Savukārt Putins žurnālistiem sacīja, ka televīzijas raidījuma vadītājs "nav pelnījis godu", ka pret viņu tiek ierosināta krimināllieta.

"Lai viņš turpina raidīt," sacīja Putins.

Gruzijas telekanāls "Rustavi 2" par žurnālista Giorgija Gabunijas uzvedību atvainojies. Arī Gruzijas premjerministrs Mamuka Bahtadze žurnālista izdarības nodēvējis par " kategoriski nepieņemamu" soli, norādot, ka šī rīcība apdraud mieru valstī.

Kremlis jau iepriekš aizliedzis tiešos lidojumus starp Krieviju un Gruziju, kas ietekmējis tūkstošu Krievijas atpūtnieku brīvdienu plānus.

Krievijas politiķi aicinājuši aizliegt Gruzijas vīna un minerālūdens eksportu. Šādu soli Krievija pēdējo reizi spēra 2006.gadā pēc cita politiskā strīda. Aizliegums tika atcelts pēc sešiem gadiem.

Krievijas un Gruzija starpā 2008.gadā izraisījās karš, un pēc tā Krievija atzina divu Gruzijas separātisko reģionu neatkarību.

Komentāri (5)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu