Laima Vaikule atklāti par pārdzīvoto cīņu ar vēzi: Teikt, ka es to uzvarēju, nav taisnība (3)

Apollo.lv
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: LETA

Latviešu dziedātāja Laima Vaikule kļuva par raidījuma “Судьба человека” galveno viesi un atklāti pastāstīja par pārdzīvoto briesmīgo slimību – krūts vēzi.

Kā atklāja māksliniece, 1991. gadā amerikāņu ārsti viņai konstatēja vēzi. Publiski Vaikule par to nevienam nestāstīja, un sīkākas detaļas par viņas onkoloģisko saslimšanu tolaik zināja tikai viņas dzīvesbiedrs Andrejs Latkovskis. Par laimi, Vaikulei slimību izdevies pārvarēt, taču pēc viņas domām – ne ar saviem nopelniem.

“Teikt, ka es kaut ko uzvarēju, nav taisnība. Tas ir liktenis, man paveicās. Tas nozīmē, ka es nebiju visu pateikusi, tas nozīmē, ka man vēl kaut ko vajag izdarīt, kaut ko saprast. Tāpēc es uzskatu, ka manu nopelnu tur nav nekādu. Es vienkārši pārdzīvoju smagu pārbaudi. Ordeni par to man nedos, un ne jau no manis tas atkarīgs, bet gan no kāda tur augšā,” pārdomās par piedzīvoto dalījās Vaikule.

Viņa piebilda, ka pēc slimības ir kļuvusi par citu cilvēku. "Es kļuvu labāka. Iemācījos mīlēt. Esmu priecīga, ka to pārdzīvoju. Man tas bija vajadzīgs. Cilvēks dzīvo tam, lai kļūtu labāks."

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu