Ārlietu ministrija: Maskavā plānotā Baltijas valstu galvaspilsētu "atbrīvošanas" salūta rīkošana ir nepieņemama

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Unsplash

Maskavā plānotā Baltijas valstu galvaspilsētu "atbrīvošanas" salūta rīkošana ir nepieņemama un uzskatāma par nedraudzīgu rīcību, informē Ārlietu ministrija.

Latvija kategoriski nosoda pēdējā laikā Krievijā valdošos centienus attaisnot Staļina un Hitlera kopīgi pastrādātos noziegumus, tostarp Molotova-Ribentropa pakta noslēgšanu.

"Īpaši ciniski ir Maskavā organizēt Baltijas valstu galvaspilsētu "atbrīvošanas" salūtus pakta noslēgšanas 80. gadadienā," uzsvēra ministrijā.

Saistībā ar minēto ceturtdien, 11. jūlijā, uz Latvijas Ārlietu ministriju ticis izsaukts Krievijas pagaidu pilnvarotais lietvedis Vadims Vasiļjevs, kuram norādīts, ka Maskavā plānoto svētku uguņošanu par godu padomju karaspēka veiktās Rīgas pilsētas atbrīvošanas no vācu okupācijas 75. gadskārtai Latvijas puse uzskata par nepieņemamu un nedraudzīgu rīcību.

"Apsveicot nacisma sagrāvi, atgādinām pasaulei, ka Latvijai, Lietuvai un Igaunijai brīvības un neatkarības atjaunošana notika 45 gadus vēlāk, jo Sarkanās armijas ienākšana nozīmēja padomju okupācijas atjaunošanu," uzsvērusi Ārlietu ministrija.

Kā ziņots, Krievijas Rietumu militārais apgabals otrdien paziņoja, ka šogad un nākamgad Maskavā notiks 17 salūti, lai atzīmētu 75. gadadienu kopš padomju karaspēka ieiešanas dažādu Austrumeiropas un Viduseiropas valstu galvaspilsētās.

22. septembrī tādā pašā veidā paredzēts atzīmēt 75. gadadienu, kopš padomju karaspēks ieņēma Tallinas. Lietuvas Ārlietu ministrija ceturtdien izteikusi Krievijas vēstniecības pārstāvim protestu pret Maskavas nodomu rīkot salūtu, atzīmējot 75.gadadienu, kopš Viļņa un Kauņa atbrīvotas no nacistiskās Vācijas spēkiem, uzsverot, ka padomju okupācija Lietuvai neatnesa brīvību.

Trešdien uz Igaunijas Ārlietu ministriju arī tika izsaukts Krievijas vēstniecības pārstāvis un viņam tika izteikts protests saistībā ar šiem plāniem.

Savukārt 13. oktobrī Maskavā paredzēts salūts, lai atzīmētu Rīgas ieņemšanas gadadienu.

Uz augšu