Ostapenko spēlēs Vimbldonas jaukto dubultspēļu finālā

Aļona Ostapenko

FOTO: Reuters/ScanPix

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Aļona Ostapenko piektdien pirmo reizi karjerā sasniedza prestižā Vimbldonas čempionāta jaukto dubultspēļu finālu.

Ostapenko pārī ar zviedru Robertu Lindstedu ceturtdien pusfināla cīņā ar 7-5, 6-2 pārspēja nīderlandieti Matvi Midelkopu un ķīnieti Janu Džaosjuanu.

Latvijas tenisistei šis būs pirmais fināls "Grand Slam" turnīru jauktajās dubultspēlēs.

Zīmīgi, ka Ostapenko Vimbldonas jaukto dubultspēļu pusfinālā spēlēja jau otro reizi karjerā, jo kas tāds viņai padevās arī pirms trim gadiem.

Jaukto dubultspēļu pirmajā mačā Ostapenko/Lindsteds ar 6-1, 6-4 pārspēja vien 15 gadus veco amerikānieti Kori Gaufu un Džeju Klārku no Lielbritānijas. Pretinieki šajās sacensībās startēja ar organizatoru speciālo ielūgumu jeb "wild card". Otrajā mačā ar 6-3, 6-1 izcīnīta uzvara pār argentīnieti Andresu Molteni un japānieti Makoto Ninomiju, kuriem turnīra pirmā kārta bija brīva, bet astotdaļfinālā Latvijas un Zviedrijas duets ar 2-6, 7-5, 6-4 pārspēja austrālieti Džonu Pīrsu un ķīnieti Šuaju Džanu, kuri turnīrā bija izsēti ar ceturto numuru. Ceturtdaļfinālā ar 6-7 (6:8), 6-3, 7-5 tika pārspēti ar 12.numuru izliktie Franko Škugoru no Horvātijas un beļģiete Raluka Olara.

Pirms tam Vimbldonas čempionātā Ostapenko nespēja pārvarēt pirmo kārtu ne vienspēlēs, ne klasiskajās dubultspēlēs.

Vimbldonā tiek aizvadīts sezonas trešais no četriem "Grand Slam" turnīriem.

Uz augšu