Gibraltārā atbrīvo arestētā Irānas tankkuģa apkalpes locekļus

Gibraltārā aizturētais Irānas naftas tankkuģis "Grace 1".

FOTO: AP/Scanpix

Gibraltārā pret drošības naudu, neizvirzot apsūdzības, atbrīvoti četri Irānas tankkuģa apkalpes locekļi. Irānas kuģis Lielbritānijas aizjūras teritorijā arestēts aizdomās, ka tas, pārkāpjot Eiropas Savienības sankcijas, vedis naftu uz Sīriju.

Par atbrīvošanu, atsaucoties uz policijas paziņojumu, piektdienas, 12. jūlija, vakarā vēstīja vietējie plašsaziņas līdzekļi.

Piektdien Gibraltāra policija arī paziņoja, ka ir aizturēti divi kapteiņa otrie palīgi. Izmeklēšana turpinās un kuģis joprojām ir arestēts.

Gibraltāra policija ceturtdien aizturēja arestētā Irānas tankkuģa kapteini indieti un kuģa vecāko palīgu.

Indijas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis Abass Musavi piektdien atkārtoti brīdināja Lielbritāniju saistībā ar kuģa arestēšanu.

"Mēs ieteiktu Lielbritānijai nepakļauties ASV ietekmei un netikt ierautai bīstamās ASV spēlēs," Musavi sacīja.

Lielbritānijas Aizsardzības ministrija ceturtdien paziņoja, ka trīs Irānas kuģi ir mēģinājuši traucēt Lielbritānijas naftas tankkuģi, kas pagājušajā nedēļā šķērsoja Hormuzas šaurumu. Pirms tam Irāna bija draudējusi atriebties par "Grace 1" aizturēšanu Gibraltārā.

ASV ir apsūdzējušas Irānu par nesenajiem uzbrukumiem komerciāliem kuģiem Hormuzas šauruma tuvumā.

Jau ziņots, ka tankkuģi "Grace 1" ar Panamas karogu 4. jūlijā pie Lielbritānijas aizjūras teritorijas Gibraltāra aizturēja britu policija un muita ar jūras kājnieku atbalstu. Kuģim ir noteikts arests.

Irāna nosodījusi tankkuģa arestu, to dēvējot par "nelegālu pārtveršanu" un skaidrojot, ka kuģis nav devies uz Sīriju.

Uz augšu