"Facebook" piespriests 5 miljardu dolāru liels naudassods, vēsta neoficiāla informācija

"Facebook" dibinātājs Marks Zakerbergs

FOTO: Reuters/ScanPix

ASV Federālā tirdzniecības komisija (FTK) vienojusies, ka "Facebook" jāmaksā 5 miljardi ASV dolāru (aptuveni 4,4 miljardi eiro) par kompānijas izdarītajiem privātuma pārkāpumiem, piektdien, 12. jūlijā, sacījis kāds ar procesu pazīstams avots, vēsta "Reuters".

FTK uzsāka izmeklēšanu pērn, lai pārbaudītu apsūdzības, ka "Facebook" nepiemērotā veidā dalījies ar lietotāju datiem ar vairs nepastāvošo politisko konsultāciju uzņēmumu "Cabridge Analytica". Izmeklēšanā lielākais uzsvars likts uz to, vai, daloties ar lietotāju datiem, "Facbook" ir pārkāpis vienošanos ar regulatoriem.

Investori par noslēgto darījumu atviegloti uzelpo, savukārt vairāki ietekmīgi Demokrātu likumdevēji norādīja, ka piedāvātais sods ir neadekvāti zems.

Sagaidāms, ka FTK gala lēmumā tiks iekļauti arī citi ierobežojumi, ka "Facebook" drīkst rīkoties ar lietotāju datiem. 

Vienošanā piespriestais naudas sods būtu lielākais, kādu samaksājis privāts uzņēmums.

Kongresa pretmonopola komisijas priekšsēdētājs sacīja, ka 5 miljardu liels sods būtu "Ziemassvētku dāvana", kā arī norādīja, ka tā ir tikai maza daļa no "Facebook" gada peļņas.

Vienošanās vēl jāapstiprina ASV Tieslietu departamentam. Kāds avots "Reuters" jau maijā ziņojis, ka jebkāda vienošanās pakļautu "Facebook" 20 gadus ilgai pārraudzībai.

Kaut gan noslēgtā vienošanās atvieglo "Facebook" problēmas, pret uzņēmumu joprojām var tikt vērstas citas izmeklēšanas. Tāpat daudzi kritizējuši "Facebook" plānu ieviest savu kriptovalūtu.

"Cambridge Analytica" skandāls, naida runas un viltus ziņu izplatīšanās portāla ir mudinājusi vairākus cilvēkus, tai skaitā ASV prezidenta amata kandidāti Elizabeti Vorenu un vienu no "Facebook" dibinātājiem Krisu Hjūzu, pieprasīt, lai uzņēmums pārdod tam piederošos "Instagram" un "WhatsApp".

Uz augšu