Izdarīti vismaz 40 dūrieni! Rīgā tiesās jaunieti, kurš noalgoja nepilngadīgu draugu savas bijušās draudzenes slepkavībai

Ilustratīvs attēls. Pāris

FOTO: Atis Ieviņš

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības saukti divi jauni vīrieši par slepkavības izdarīšanu. Viens no apsūdzētajiem pamudinājis otru, kas tobrīd vēl bija nepilngadīgs, noslepkavot savu bijušo draudzeni, portālam "Apollo" pavēstīja Latvijas Republikas Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Kā norādīts lēmumā, šī gada februārī viens no apsūdzētajiem aiz atriebības nolēma organizēt savas bijušās draudzenes slepkavību. Viņš caur sociālajiem tīkliem sazinājās ar savu nepilngadīgo paziņu un, piesolot finansiālu atlīdzību, uzkūdīja viņu izdarīt meitenes slepkavību.

Tobrīd vēl nepilngadīgais apsūdzētais sazinājās ar cietušo, sarunāja ar viņu tikšanos Rīgā. Uz tikšanos viņš ieradās psihotropo vielu ietekmē un ar viltu iekļuva meitenes dzīvoklī. Brīdī, kad meitene apsēdās uz krēsla, apsūdzētais ar nazi viņai iedūra mugurā vairākās reizes.

Pēc tam, kad viņa nokrita uz zemes, apsūdzētais iedūra vēl gandrīz 40 reizes cietušajai, kamēr viņa nomira.

Vēl pirms šīs slepkavības izdarīšanas minētais apsūdzētais bija pamudinājis nepilngadīgo izdarīt telefona zādzību.

Viens apsūdzēts par noziedzīgiem nodarījumiem, kas paredzēti Krimināllikuma 175. panta pirmajā daļā un 20. panta otrajā, trešajā un ceturtajā daļā, Krimināllikuma 20. panta otrajā, trešajā un ceturtajā daļā un 117. panta 9. punktā, kā arī divos noziedzīgos nodarījumos pēc Krimināllikuma 172. panta.

Otrs apsūdzēts pēc Krimināllikuma 175. panta pirmās daļas un Krimināllikuma 117. panta 4. un 9. punkta.

Lieta nodota izskatīšanai  Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības saukti divi jauni vīrieši par slepkavības izdarīšanu. Viens no apsūdzētajiem pamudinājis otru, kas tobrīd vēl bija nepilngadīgs, noslepkavot savu bijušo draudzeni.

Kā norādīts lēmumā, šī gada februārī viens no apsūdzētajiem aiz atriebības nolēma organizēt savas bijušās draudzenes slepkavību. Viņš caur sociālajiem tīkliem sazinājās ar savu nepilngadīgo paziņu un, piesolot finansiālu atlīdzību, uzkūdīja viņu izdarīt meitenes slepkavību. Tobrīd vēl nepilngadīgais apsūdzētais sazinājās ar cietušo, sarunāja ar viņu tikšanos Rīgā. Uz tikšanos viņš ieradās psihotropo vielu ietekmē un ar viltu iekļuva meitenes dzīvoklī. Brīdī, kad meitene apsēdās uz krēsla, apsūdzētais ar nazi viņai iedūra mugurā vairākās reizes. Pēc tam, kad viņa nokrita uz zemes, apsūdzētais iedūra vēl gandrīz 40 reizes cietušajai, kamēr viņa nomira.

Vēl pirms šīs slepkavības izdarīšanas minētais apsūdzētais bija pamudinājis nepilngadīgo izdarīt telefona zādzību.

Viens apsūdzēts par noziedzīgiem nodarījumiem, kas paredzēti Krimināllikuma 175.panta pirmajā daļā un 20.panta otrajā, trešajā un ceturtajā daļā, Krimināllikuma 20.panta otrajā, trešajā un ceturtajā daļā un 117.panta 9.punktā, kā arī divos noziedzīgos nodarījumos pēc Krimināllikuma 172.panta.

Otrs apsūdzēts pēc Krimināllikuma 175.panta pirmās daļas un Krimināllikuma 117.panta 4. un 9.punkta.

Lieta nodota izskatīšanai  Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai.

Uz augšu