Austrālijā bērni nozog vecāku auto un dodas 900 kilometru garā "ceļojumā"

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Austrālijā četri bērni sakravājuši makšķeres, paņēmuši naudu un nobraukuši ar vecāku automašīnu vairāk nekā 900 kilometrus, vēsta BBC. 

Trīs zēni un viena meitene, vecumā no 10 līdz 14 gadiem, kopīgi izlēmuši, ka nozags vecāku automašīnu, sakravājuši makšķeres, paņēmuši naudu un devušies tālā ceļā. Viens no zēniem uzrakstījis saviem vecākiem zīmīti, kurā atklāti paziņojis, ka dodas prom. 

Pēc varas iestāžu sniegtās informācijas, bērni nebija ģimenes locekļi.

Svētdienas rītā pēc pirmajiem nobrauktajiem 140 kilometriem, bērni apstājušies tehniskās apkopes stacijā un nolaupījuši degvielu, lai varētu turpināt ceļu.

Apkopes stacijas darbinieks stāsta, ka video ierakstā nav manījis neko aizdomīgu, jo automašīna braukusi "kā parasti" un nekas nav liecinājis, ka pie auto stūres varētu būt bijis bērns.

Taču, kad no automašīnas izkāpis tās "vadītājs", lai veiktu degvielas zādzību, bijis skaidrs, ka kaut kas nav kārtībā.

"Viņš bija ļoti īss un maziņš. Izskatījās tik maziņš, ka viņš nevarētu pat redzēt ceļu pa automašīnas logu," stāsta tehniskās apkopes stacijas darbinieks.

Policijas pārstāvis stāsta, ka bērni visticamāk savstarpēji mainījušies, lai pievarētu garo ceļu.

"Tas ir diezgan garš ceļš, kas jābrauc tik jaunajam cilvēkam. Šāda veida brauciens bez apstāšanās aizņem aptuveni 10 stundas."

Svētdien, 14. jūlijā, bērni notverti Austrālijas pilsētā Graftonā. 

Austrālijas policija sākusi notikušā izmeklēšanu.

Uz augšu