Sevastova un Gulbis uzsāks turnīrus Rumānijā un Zviedrijā

Anastasija Sevastova

FOTO: AFP/SCANPIX

Latvijas tenisisti Anastasija Sevastova un Ernests Gulbis šodien attiecīgi Bukarestē un Bostadē uzsāks WTA un ATP turnīrus.

Sevastova šodien Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē uzsāks WTA "International" sērijas turnīra titula aizstāvēšanu. Pasaules 11.rakete, kura turnīrā izlikta ar pirmo numuru, ap plkst.17 tiksies ar vietējo tenisisti Anu Bogdanu (WTA 127.).

Abas tenisistes līdz šim savā starpā spēkojušās vienu reizi, un tas pirms diviem gadiem notika tieši Bukarestē, kad Bogdana ceturtdaļfinālā bija pārāka ar 6-1, 6-3.

Otrajā kārtā šī pāra uzvarētāja tiksies ar kvalifikācijas "laimīgo zaudētāju", ungārieti Annu Bondaru (WTA 193.) vai rumānieti Patrīciju Tigu, kura WTA rangā nav atrodama un kura pirms tam pārvarēja kvalifikāciju.

Sevastovai ierasti Rumānijā klājies sekmīgi, jo gūtas 11 uzvaras 13 mačos, bet pērn šeit iegūts pēdējais no viņas trim WTA tituliem. Vēl pirms trim gadiem viņa finālā abos setos "sausā" zaudēja Rumānijas zvaigznei Simonai Halepai.

Pērn iegūtais tituls nozīmē, ka Sevastovai šonedēļ Bukarestē jāaizstāv 280 WTA ranga punkti.

Latvijas tenisistes šodienas pretiniece Bogdana nekad pasaules rangā nav bijusi augstāk par 59.vietu, kas sasniegta pērnvasar, kā arī viņa nav tikusi ne pie viena WTA titula.

Savukārt Gulbis šodien uzsāks dalību Zviedrijas pilsētā Bostadē notiekošajā "ATP World Tour 250" raudzes turnīrā. Pasaules ranga 131.vietas īpašnieks pirmajā kārtā uz otrā svarīgākā korta ap plkst.15 pēc Latvijas laika tiksies ar bolīvieti Ugo Deljenu, kurš ATP rangā atrodas 94.vietā.

Abi tenisisti savā starpā līdz šim nav tikušies.

Otrajā kārtā šī pāra uzvarētājs tiksies ar sacensību sesto numuru Huanu Londero no Argentīnas (ATP 71.) vai citu šīs valsts pārstāvi Fakundo Argueljo (ATP 181.), kurš pirms tam pārvarēja šī turnīra kvalifikāciju.

Latvijas vadošais vīriešu tenisists gan aizvada neveiksmīgu sezonu, jo viņš 26 mačos izcīnījis tikai sešas uzvaras, turklāt pašlaik viņam ir sešu zaudējumu sērija. Karjeras laikā Gulbis izcīnījis sešus titulus.

Gulbis iepriekš Bostades turnīrā piedalījies trīs reizes, nevienā netiekot tālāk par otro kārtu. Pēdējais turnīrs šajā Zviedrijas mazpilsētā viņam bija 2017.gadā, kad viņš otrajā kārtā ar piekāpās Karenam Hačanovam no Krievijas, bet kopumā šajās sacensībā latvietis piecās spēlēs izcīnījis divas uzvaras.

Gulbja šodienas pretinieks Deljens pie ATP titula savā karjerā vēl nav ticis, toties guvis piecas "Challenger" trofejas, no kurām pēdējā vēl tika izcīnīt jūnijā. Karjeras rekords pasaules rangā 26 gadus vecajam bolīvietim ir 74.vieta, kas tika sasniegta šogad martā. Savukārt ATP tūrē savas karjeras laikā tenisists guvis 18 uzvaras un cietis 17 zaudējumus.

Bostadē dalībnieki spēkojas uz māla, kas Deljenam ir parocīgākais segums.

Uz augšu