"Pēc uzvaras pret "Riga" man piezvanīja Mourinju!" "Dundalk" galvenais treneris par dramatisko spēli

Žuzē Mourinju

FOTO: Reuters/ScanPix

Pēc triumfa UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā pār Latvijas klubu "Riga" īru labākās vienības "Dundalk" galvenais treneris Vinnijs Pērts saņēmis zvanu no slavenā portugāļu speciālista Žuzē Mourinju.

Pēc divām aizvadītām spēlēm "Riga" un "Dundalk" komandas vārtus neguva, tāpēc labākā tika noskaidrota pēcspēles 11 metru sitienu sērijā, kur panākumu guva īri.

Uzreiz pēc uzvarētāja noskaidrošanas Pērtam videozvanā piezvanījis Mourinju, kurš apsveicis "Dundalk" ar gūto panākumu un mudinājis turpināt gūt panākumus.

"Tikko zvanīja Žuzē. Sākumā biju nedaudz emocionāls, bet pēc tam jau palika vieglāk, jo viņš ir viens no maniem paraugiem," laikraksts "Irish Mirror" citē Pērta teikto. "Zinu, cilvēkiem nešķiet, ka viņš pēdējos gados būtu ko paveicis, bet man viņš ir paraugs, tāpēc brīdis, kad viņš man piezvanīja un apsveica, šķita sirreāls."

"Šī mums bija ļoti svarīga spēle. Uzvara nozīmē, ka šajā sezonā mēs tiksim pie vismaz sešiem Eirokausu mačiem, lai sevi apliecinātu un parādītu savas spējas," teica Pērts. ""Riga" bija nopietns pretinieks, bet spējām viņus pieveikt. Nedaudz esam sarūgtināti, ka šajās divās spēlēs neizdevās gūt vārtus, tomēr pretinieki bija komanda, kas ļoti labi aizsargājās."

"Dundalk" otrajā kvalifikācijas kārtā spēlēs ar Agdamas "Qarabag" no Azerbaidžānas, kas regulāri piedalījusies Eirokausu grupu turnīros.

"Iespējams, tas mums pat piestāv labāk, jo pirmajā kārtā tikāmies ar komandu, kas pirmajā spēlē visu laiku sēdēja aizsardzībā un to pašu darīja arī atbildes mača pirmajā puslaikā. Būtu lieliski, ja mēs "Qarabag" uzvarētu, bet, ja tas nenotiks, mums varētu būt labi pretinieki UEFA Eiropas līgas atlases trešajā kārtā. Esam sev devuši iespēju," apmierināts bija "Dundalk" galvenais treneris.

"Dundalk" komanda par Īrijas čempioni kopumā kļuvusi 13 reizes, bet pēdējos piecos gados tas izdevies četras reizes.

Tikmēr "Riga" komanda Eirokausu sezonu turpinās UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā, kur spēkosies ar iepriekšējās sezonas Polijas labāko vienību Glivices "Piast".

Uz augšu