"Sevastova man ir kā paraugs!" Tīga par uzvaru pār latvieti

Anastasija Sevastova

FOTO: Reuters/ScanPix

Latvijas pirmā rakete sieviešu tenisā Anastasija Sevastova rumāņu tenisistei Patrīcijai Tigai ir kā piemērs, pēc uzvaras abu savstarpējā mačā teica Rumānijas sportiste.

Pasaules 11.rakete Sevastova ceturtdien Bukarestes WTA "International" sērijas turnīra otrajā kārtā ar 2-6, 5-7 zaudēja pasaules rangā neesošai Tigu, noliekot pērn iegūtās sacensību čempiones pilnvaras.

"Jūtos ļoti priecīga, ka varēju uzvarēt šo spēli. Ļoti, ļoti vēlējos šo panākumu. Tam strādāju ļoti smagi, tāpēc esmu ļoti priecīga," turnīra rīkotājiem norādīja 24 gadus vecā tenisiste. "Šī man bija lieliska iespēja, jo zināju, kas man jādara, lai gūtu uzvaru."

Savulaik Tiga profesionālajā tenisā sasniedza gana vērā ņemamus augstumus, lai gan pašlaik WTA rangā viņa nav atrodama. Vēl pirms trim gadiem viņa spēlēja Baku WTA "International" sērijas turnīra finālā, kurā gan cieta zaudējumu. Savukārt 2017.gada aprīlī rumāniete sasniedza karjeras rekordu pasaules rangā, tajā paceldamās līdz 83.vietai, bet pēc tam viņas sniegumā iestājās kritums, bija arī veselības problēmas, turklāt viņa laida pasaulē arī meitiņu. Tāpēc tenisiste uz laiku pārtrauca gaitas aktīvajā sportā.

"Sevastova man ir kā piemērs, jo viņa zina, kā paredzēt pretinieces nākamo soli. Tas tenisistēm var izraisīt lielas nepatikšanas," skaidroja Tiga. "Tieši šādu spēli es vēlos demonstrēt turpmāk."

Pirms Bukarestes turnīra Tiga WTA apritē nebija spēlējusi teju divus gadus.

"Man pietrūka teniss, tāpēc tagad cenšos izbaudīt katru brīdi. Ceru, arvien vairāk par mātēm kļuvušās tenisistes turpinās spēlēt, jo sievietēm jāredz, ka tas nav nekas neiespējams," pauda rumāniete.

Tikmēr Sevastovai turnīrs Bukarestē bija noslēdzošais pirms nākamnedēļ Jūrmalā gaidāmajām WTA sacensībām.

Uz augšu