Galvenais treneris Graudiņš: Latvijas U-19 basketbolistēm visas galvenās cīņas vēl priekšā

Matīss Graudiņš

FOTO: FIBA.com

Latvijas U-19 basketbolistēm Taizemē notiekošajā sava vecuma Pasaules kausa izcīņā visas galvenās cīņas vēl tikai priekšā, pēc uzvaras pirmajā spēlē teica komandas galvenais treneris Matīss Graudiņš.

Turnīra pirmajā mačā Latvijas jaunās basketbolistes ar rezultātu 65:54 (15:11, 16:16, 17:11, 17:16) pārspēja vienaudzes no Kanādas.

"Zinājām, ka Kanāda izlases līderes ir augumos lielas un pretinieces centīsies to izmantot, spiežoties uz groza apakšu. Aizsardzībā zināmā mērā riskējām, atstājot brīvākas rokas viņu ārējai līnijai, taču risks attaisnojās. Kanādietes no tālienes meta samērā maz, jo nav gatavas to darīt. Savukārt soda laukumā izdevās viņas apturēt. Turklāt, lai arī skaitļi rāda, ka grozu zaudējām, kopumā pietiekami labi atbloķējām pretinieču garās spēlētājas un pie mūsu groza viņas pie atkārtoties metieniem tika reti," Latvijas Basketbola savienība (LBS) citē Graudiņa teikto.

Graudiņš pirmajā mačā sākumsastāvā sūtīja vienlaikus Aleksu Purmali un Betiju Rudzīti, kas, viņaprāt, basketbola zinātājus varētu būt pārsteidzis.

"Spēlētāju maiņas pastiprināja komandas spēli, debitantes, kurām nav šāda līmeņa pieredzes, ātrāk tika galā ar starta stresu un palīdzēja komandai, turklāt pārliecinājāmies, ka katrai potenciālajai līderei aiz muguras ir spēlētāja, kas var viņu nomainīt," apmierināts bija treneris.

Turpinājumā Latvijas izlasi gaida mači ar mājinieci Taizemi un Mozambiku, pēcāk visām sasniedzot astotdaļfinālu. Tajā A grupas komandām būs jāspēkojas ar B grupas vienībām - Beļģiju, Ķīnu, Mali un Argentīnu.

"Pēc spēles meitenēm pateicu, ka priecāties varam tikai piecas minūtes, jo turnīrs tik tikko sācies. Labi, ka uz pozitīvas nots, bet visas galvenās cīņas vēl priekšā. Par Taizemes komandu pagaidām ir tikai statistikas informācija. Uz daudzu pretinieču fona mūsu komanda te izskatās maziņa, bet taizemietes ir vēl mazākas. Būtu loģiski, ja viņas censtos spēlēt pēc iespējas ātrāk un agresīvi segtu mūsu ārējās līnijas spēlētājas, lai neļautu organizēti izmantot mūsu augumu pārsvaru. Noskatīsimies spēli Taizeme - Mozambika un gatavosimies nākamajai cīņai," pauda Graudiņš.

Dalību arī šī gada PK izcīņā latvietes nopelnīja pērn, kad Eiropas U-18 čempionātā Latvijas izlase izcīnīja augsto ceturto vietu.

Uz augšu