S 23.01.2021.

Alafilips aizvien līderis; "Tour de France" 14. posmā uzvar Pino

Tibo Pino

FOTO: AFP/SCANPIX

Francijas sportists Tibo Pino no "Groupama - FDJ" vienības sestdien izcīnīja uzvaru prestižajā daudzdienu velobrauciena "Tour de France" 14.posma sacensībās, kamēr kopvērtējuma līderis Žiljēns Alafilips no "Deceuninck-Quick Step" komandas uzvarētājam zaudēja vien sešas sekundes.

Sestdien sacensību dalībniekiem bija jāmēro 111 kilometrus gara distance, kurā pēdējie 19 kilometri bija jāveic pret augstākās kategorijas kāpumu, kura vidējais slīpums sasniedza 7,4%. Par uzvarētāju kļuva Francijas braucējs Pino ("Groupama - FDJ"), kurš finiša līniju šķērsoja pēc trīs stundām desmit minūtēm un 20 sekundēm.

Otrais, līderim zaudējot sešas sekundes, bija Žiljēns Alafilips ("Deceuninck-Quick Step"), kurš finiša spurtā apsteidza trešās vietas ieguvēju Stīvenu Kruijsvijku no Nīderlandes ("Jumbo-Visma").

Kopvērtējumā Alafilips par divām minūtēm un divām sekundēm apsteidz pagājušā gada "Tour de France" čempionu Džeraintu Tomasu no Lielbritānijas ("Ineos"), kamēr uz trešajā pozīcijā esošais Stīvens Kruijsvijks no Nīderlandes ("Jumbo-Visma") līderim zaudē divas minūtes un 14 sekundes.

Savukārt Skujiņš 14.posmā ierindojās 124.vietā, francūzim zaudējot 24 minūtes un 18 sekundes, bet kopējā ieskaitē viņš atkritis uz 96.pozīciju, līderim zaudēdams vienu stundu 40 minūtes un 29 sekundes.

Kalnu karaļa ieskaitē Skujiņš zaudējis sešas pozīcijas un šobrīd ieņem 18.vietu.

Šogad "Tour de France" velobrauciens norisinās jau 106.reizi. Sacensības 21 posma garumā tiks noslēgtas 28.jūlijā.

Šī gada Latvijas čempions grupas braucienā Skujiņš prestižajā velobraucienā piedalās otro gadu pēc kārtas. Pērn viņš debitēja Francijas tūrē, kurā no piektā līdz devītajam posma bija līderis kalnu karaļa ieskaitē. Augstāko vietu Skujiņš izcīnīja 15.posmā, kurā finišēja piektais, bet noslēgumā kopvērtējumā latvietis bija 82.pozīcijā.

Pērn par uzvarētāju tika kronēts brits Tomass.

Redaktors iesaka