S, 13.08.2022.

Tramps piedāvā Zviedrijas premjeram garantēt aizturētā repera "A$AP Rocky" drošības naudu

Tramps piedāvā Zviedrijas premjeram garantēt aizturētā repera "A$AP Rocky" drošības naudu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
«A$AP Rocky»
«A$AP Rocky» Foto: Publicitātes foto

ASV prezidents Donalds Tramps sestdien, 20. jūlijā, piedāvājis garantijas repera "A$AP Rocky" atbrīvošanai pret drošības naudu Zviedrijā, kur viņš aizturēts aizdomās par uzbrukumu pēc kautiņa uz ielas.

Tramps veica ierakstu "Twitter", ka ir sazvanījies ar Zviedrijas premjerministru Stēfanu Levēnu, kurš viņam apliecinājis, ka lieta pret dziedātāju tiks izskatīta godīgi.

"Es viņam apliecināju, ka nav risku par "A$AP" bēgšanu un piedāvāju personīgi garantēt viņa drošības naudu vai citu alternatīvu," Tramps rakstīja mikroblogošanas vietnē.

Zviedrijā nepastāv drošības naudas sistēma. Tramps norādīja, ka vienojies ar Levēnu sazināties nākamo divu dienu laikā.

Levēna preses pārstāvis Tonijs Eriksons 20 minūtes ilgo telefona sarunu raksturoja kā "draudzīgu un cieņpilnu".

Premjerministrs sarunā ar ASV prezidentu esot "skaidri uzsvēris Zviedrijas tieslietu sistēmas, prokuratūras un tiesu pilnīgo neatkarību", piebilda Eriksons.

» Video: Stokholmā pamatīgi sakāvies pasaulē populārais reperis A$AP Rocky

"Viņš uzsvēra, ka Zviedrijā visi likuma priekšā ir vienādi, un valdība nevar un nemēģinās ietekmēt tiesvedību," norādīja Zviedrijas premjera pārstāvis, piebilstot, ka tālākas sarunas ar Trampu ir iespējamas, bet "nekas nav ieplānots".

Fani, citi skatuves mākslinieki un ASV Kongresa pārstāvji ir mudinājuši 30 gadus vecā repera, kura īstais vārds ir Rekims Meiers, atbrīvošanu. Viņu aizturēja 3. jūlijā saistībā ar 30. jūnijā notikušu kautiņu.

Prokuratūrai līdz piektdienai bija jāizvirza apsūdzības vai jāatbrīvo reperis, tomēr prokurori lūdza tiesai pagarināt šo termiņu, lai pabeigtu izmeklēšanu. Stokholmas apgabaltiesa apmierināja šo prasību, pagarinot "A$AP Rocky" apcietinājuma termiņu līdz 25. jūlijam.

Tramps lietā iesaistījās pēc tam, kad viņam to lūdza reperis Kanje Vests ar sievu Kimu Kardašjanu.

Meiers apgalvo, ka rīkojās pašaizsardzības nolūkos, kad divi jauni vīrieši uzbruka un sekoja viņam un viņa pavadošajai grupai.

Kopā ar Meieru aizturētas vēl trīs personas, no kurām viena - repera miesassargs - vēlāk atbrīvota.

Interneta vietne "TMZ" publicējusi aculiecinieka uzņemtu incidenta video, kurā redzams, ka reperis, kurš Stokholmā bija ieradies uz koncertu, nogrūž vienu no vīriešiem uz ielas un vairākas reizes viņam iesit.

Pats reperis publiskojis savus video, kuros redzami notikumi pirms kautiņa. Tajos jauns vīrietis redzams strīdamies ar reperi, kurš vairākkārt lūdz abiem vīriešiem beigt viņam sekot.

Viens no jaunajiem vīriešiem ir redzams iesitam mūziķa pavadošās grupas pārstāvim.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu