Putins: Krievi un ukraiņi ir viena tauta

Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

FOTO: AFP / Scanpix

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis pārliecību, ka krievi un ukraiņi veido vienu tautu un abām valstīm ir jāatrod veids, kā integrēties.

Tādu viedokli Putins paudis 19. jūnijā intervijā ASV režisoram Oliveras Stounam, kurš interviju izmantojis dokumentālajā filmā par Ukrainu. Intervijas pilnu transkriptu šonedēļ publiskojis Kremlis.

"Uzskatu, ka krievi un ukraiņi ir viena tauta," teicis Putins. "Patiesībā, viena nācija," viņš piebildis.

"Kad šīs zemes, kas tagad veido Ukrainas pamatu, pievienojās Krievijai, bija tikai trīs reģioni - Kijeva, Kijevas reģions, ziemeļu un dienvidu reģionu - un neviens nedomāja, ka ir kas cits kā krievi, jo tas viss bija balstīts reliģiskā piederībā. Viņi visi bija pareizticīgie un uzskatīja sevi par krieviem. Viņi nevēlējas būt daļa no katoļu pasaules, kur Polija viņus vilka," klāstīja Putins.

"Mēs to varētu izmantot kā konkurences priekšrocību kādā integrācijas formā," pieļāva Krievijas prezidents.

"Tomēr pašreizējā [Ukrainas] valdība acīmredzami to nevēlas. Uzskatu, ka beigās uzvarēs veselais saprāts, un mēs nonāksim pie secinājuma, ko minēju: atkal tuvošanās ir neizbēgama," viņš paziņoja.

Filma "Revealing Ukraine" ("Atklājot Ukrainu") izpelnījusies pretrunīgus vērtējumus. Šajā filmā Ukrainā notikušo komentē Putins un prokrieviski noskaņotais politiķis Viktors Medvedčuks.

Uz augšu