Noskaidrots, cik bieži un kādas jūras veltes ēd Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Vairums jeb 97% Rīgas un Pierīgas iedzīvotāju uzturā lieto zivis un jūras veltes, secināts specializēts veikala un kafejnīcas, kas piedāvā jūras produktus un jūras velšu ēdienus, "Zivju Lete" sadarbībā ar pētījumu centru "Norstat" organizētajā aptaujā.

Tostarp 38% jūras produktus ēd vairākas reizes mēnesī, 22% - reizi nedēļā un 18% - vairākas reizes nedēļā, bet katrs desmitais (11%) - reizi mēnesī.

Tikmēr 3% aptaujāto zivis un jūras veltes uzturā nelieto, no tiem vairākums - 86% - šos produktus neēd jau kopš bērnības, jo negaršo.

Starp jūras produktiem visbiežāk iedzīvotāji izvēlas mieloties ar lasi - 40%, kam seko forele - 10%, heks - 8%, menca - 7,5%. Iecienītas arī garneles, ko uzturā labprāt lieto 7% aptaujāto.

Visbiežāk jūras veltes Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji pagatavo un bauda mājās - 81% aptaujāto jūras produktus izvēlas iegādāties vai zvejot paši un pagatavot mājās, 19% - labprāt dodas tos baudīt kafejnīcā vai restorānā.

Visbiežāk zivis un jūras veltes iedzīvotāji iegādājas pārtikas veikalos - 67%, tirgū - 17%, specializētajos veikalos - 5%. Tikpat - 5% - labprāt makšķerē paši, bet 4% izvēlas jūras produktus iegādāties pie zvejniekiem.

Aptauja atklāj, ka iemīļotos jūras produktus iedzīvotāji visbiežāk izvēlas pagatavot, cepot uz pannas, bet aptuveni trešdaļa labprātāk tos pagatavo folijā, izmantojot cepeškrāsni.

Aptauja tika organizēta tiešsaistē, šā gada jūnijā aptaujājot 522 iedzīvotājus no Rīgas un Pierīgas.