Sv 11.04.2021.

Nosaukti vērtīgākie sporta klubi pasaulē

Dalasas "Cowboys" komanda

FOTO: Reuters/ScanPix

ASV biznesa izdevums "Forbes" par pasaulē vērtīgāko klubu atzinis Amerikāņu futbola līgas (NFL) komandu Dalasas "Cowboys".

NFL komanda no Dalasas par vērtīgāko atzīta ceturto gadu pēc kārtas. "Cowboys" tirgus vērtība tiek lēsta piecu miljardu ASV dolāru (4,5 miljardi eiro) un tā gada laikā augusi par 4%.

"Cowboys" peļņa pirms nodokļu nomaksas un citiem izdevumiem tiek nosaukta 365 miljoni ASV dolāru (326 miljoni eiro).

Tikmēr otro vietu ieņem Amerikas beisbola līgas (MLB) komanda Ņujorkas "Yankees", kuras vērtība noteikta 4,6 miljardu dolāru (4,1 miljarda eiro) apmērā, kamēr trešais ir Spānijas futbola klubs Madrides "Real" ar vērtību 4,24 miljardi dolāru (3,8 miljardi eiro).

Ceturtā ir vēl viena Spānijas vienība "Barcelona", bet pirmo piecinieku noslēdz Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubs Ņujorkas "Knicks", kuru līdz februārim pārstāvēja Kristaps Porziņģis.

Tālāk seko Anglijas futbola premjerlīgas klubs Mančestras "United", septīto vietu ieņem NFL vienība Jaunanglijas "Patriots", aiz kuras ir divas NBA komandas Losandželosas "Lakers" un Goldensteitas "Warriors", bet pirmo desmitnieku ar dalītu vietu noslēdz Ņujorkas "Giants" (NFL) un Losandželosas "Dodgers" (MLB).

Tikmēr 17.vietā atrodas Vācijas futbola klubs Minhenes "Bayer", kura sistēmā ir Latvijas futbolists Daniels Ontužāns, 37.pozīciju ieņem basketbolista Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas "Nets", bet 43.vietā ir Dalasas "Mavericks", kur savas karjeras gaitas turpina Porziņģis.

Pirmajā piecdesmitniekā ir 26 NFL komandas, deviņas NBA vienības, astoņi futbola klubi un septiņas MLB komandas. "Forbes" 50 vērtīgāko komandu sastāvā nav iekļuvusi neviena vienība no Nacionālās hokeja līgas (NHL).