C 28.01.2021.

"Sieva sēdēja un bļāva histēriski." Zolitūdē nāvīgi sabrauktais vīrietis izglābis jauniešus no nekontrolējamā spēkrata

Ceļu satiksmes negadījums; ilustratīvs foto.

FOTO: Lita Krone/LETA

Rīgā, Zolitūdē, svētdien, 21. jūlijā, tirdzniecības vietas stāvlaukumā kāda automašīna uzbrauca gājējam, kurš no gūtajām traumām mira, informēja Valsts policijā. Raidījums "Degpunktā" pēc sarunām ar aculieciniekiem atklāj, ka vīrietis, riskējot ar savu dzīvību, izglābis vairāku bērnu dzīvības.

Stāvvietā pie kāda lielveikala vieglā automašīna nāvējoši sabraukusi gājēju un avarējusi kādā šķūnī. Šā traģiskā notikuma apstākļus jau izmeklē policija.

Stāvlaukuma teritorijā parādījās kāda vieglā automašīna, kas ar kaucošām riepām un nepamatoti lielu ātrumu traucās uz priekšu.

Pēc pārdesmit metriem automašīna uztriekusies apmalei, nonesa savā ceļā dekoratīvo betona puķu podu un uzbrauca virsū kādam 59 gadus vecam vīrietim, kurš tobrīd kopā ar sievu gāja uz tirdzniecības centru.

Sieviete, izvairoties no trieciena, palēca malā, taču viņas dzīvesbiedrs nonāca zem automašīnas riteņiem. Pēc sadursmes ar gājēju turpināja braukt, taranēja kādu soliņu un apstājās tikai tad, kad ietriecās kāda privātīpašuma šķūnī.

"Kaut kāda sieviete. Nezinu, ko viņa bija sarijusies, – narkotikas vai alkoholu. Padomājiet loģiski, kā vispār kaut ko tādu var dabūt gatavu, ka mašīna izdzinās cauri tam augstajam žogam… Un nevainīgs cilvēks uz vietas beigts. Viņa sieva tomēr palika dzīva. Bet vīrietis momentāni bija beigts, satina plastmasas maisā. Tāds ārprāts nekur nav redzēts," raidījumam stāstījusi nelaimes gadījuma aculieciniece.

Pārdevējas, kas pie letes tirgo augļus un dārzeņus, labi redzēja šā traģiskā negadījuma sākumu un pat auto vadītāju.

Pēc pārdevēju vārdiem, bojāgājušais vīrietis pirms pakļūšanas zem auto riteņiem paspēja izglābt dažu jauniešu dzīvības.

7

"Viņi izbrauca no pagrieziena jau ar kaucieniem. Te gandrīz nenotrieca vīrieti pāri ielai. Un pēc tam pa taisno mājā iekšā. Bērni gāja tur. Tas, kas nomira, viņš izglāba tos bērnus. Viņš viņus pagrūda. Sākām ātro palīdzību saukt, ilgi nebrauca. Ne "ātrie", neviens. Kaut kur 50 minūtes mēs gaidījām. Tur tikai sieva sēdēja un bļāva histēriski. Viņa paķēra koku. Tā, kas sēdēja pie stūres, mašīnā bija trīs sievietes, cik es saprotu. Viņa iegāja šķūnī, tās izmuka ārā, skrēja pakaļ, lai sistu viņu. Cilvēki viņu noturēja, nebūtu noturējuši, varbūt vēl trakāk būtu kaut kas noticis," par notikušo raidījumam stāstījusi cita aculieciniece.

Kad cilvēki nomierināja bojāgājušā vīrieša sievu, 76 gadus vecā  šofere atgriezās savā mašīnā un sagaidīja policistu ekipāžu.

Ne viņai, ne arī citiem spēkratā sēdošiem pasažieriem nebija nepieciešama mediķu palīdzība. Par nodarījumu pret šoferi ir ierosināta krimināllieta. Sods par šādu pārkāpumu ir bargs, – brīvības atņemšana uz laiku līdz pat 10 gadiem, taču, ja izmeklēšanas gaitā atklāsies, ka šofere pie stūres bijusi kādu apreibinošu vielu ietekmē, tad viņai draudēs cietumsods no 3 līdz 15 gadiem.

Aktuālākās ziņas