"Latvijas valsts ceļi" brīdina par palēninātu satiksmi daudzos ceļa posmos

Ilustratīvs attēls

FOTO: Publicitātes foto

Autobraucēji, kuri nedēļas nogalē plāno apmeklēt festivālu "Positivus", aicināti savlaicīgi plānot savus braucienus un doties uz Salacgrīvu ārpus ierastajām intensīvākās satiksmes stundām, norādīja VAS "Latvijas valsts ceļi".

Piektdienas pēcpusdienā satiksme Pierīgā var būt palēnināta, un, dodoties uz festivālu, tas jāņem vērā, brīdināja uzņēmumā.

Šī paša iemesla dēļ paredzama arī ievērojama gājēju pārvietošanās gar Tallinas šoseju Salacgrīvā. Autovadītāji aicināti būt maksimāli piesardzīgi.

Svētdien, 28. jūlijā, Smiltenes apkārtnē risināsies MTB velomaratona kārtējais posms. No plkst. 11.30 līdz 14.30 tas iespaidos satiksmi uz autoceļa "Smiltene-Gulbene" (P27) Silvā, kā arī uz ceļiem "Smiltene-Mēri-Lobērģi" (V244) un "Smiltene-Mežoles skola" (V252) Smiltenes pagastā.

Uz Jūrmalas šosejas (A10) turpinās remontdarbi un ir ieviestas izmaiņas satiksmes organizācijā krustojumā ar Rīgas apvedceļu A5. Lai nokļūtu Jūrmalā brīvdienās, autovadītāji aicināti izmantot elektrovilcienu satiksmi, jo vasarīgu laika apstākļu gadījumā satiksme no Rīgas uz Jūrmalu var būt īpaši lēna un ar automašīnu ceļā var pavadīt līdz pat stundai.

Turpinās organizācijas pārkārtojumi uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no Garkalnes līdz Sēnītes mezglam. Uz brauktuvi Siguldas virzienā ir pārslēgti posmi no Garkalnes līdz Vangažiem un Vangažiem līdz Sēnītes mezglam. Arī pēc satiksmes pārslēgšanas uz Siguldas virziena brauktuvi tā ir organizēta pa vienai joslai katrā virzienā.

Patlaban garākais būvdarbu posms uz reģionālajiem ceļiem ir abpus Pāvilostai (P111), kur ieviesti seši luksoforu posmi. Lai tos izbrauktu, nepieciešama stunda.

1

45 minūtes ceļā prasīs būvdarbu posmi no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām (P108), no Ēdoles līdz Jūrkalnei (P119), no Gulbenes Balvu virzienā (P35) līdz Kazupei un no Tērvetes līdz Lietuvas robežai (P95).

Pierīgā, uz Jūrmalas šosejas, (A10) slēgta brauktuve Jūrmalas virzienā. Satiksme abos virzienos pa divām joslām pārkārtota uz brauktuves Rīgas virzienā. Tāpat noteikts ātruma ierobežojums līdz 70 kilometriem stundā. Ieviesti arī nozīmīgi satiksmes organizācijas grozījumi krustojumā ar Rīgas apvedceļu A5.

Uz Vidzemes šosejas (A2), posmā no Garkalnes līdz Sēnītei, sākušies satiksmes organizācijas grozījumi. No Garkalnes līdz Sēnītei, izņemot Vangažu posmu, satiksme ir pārkārtota uz brauktuvi Siguldas virzienā, ieviešot ātruma ierobežojumu līdz 70 kilometriem stundā, un satiksme notiek pa vienu braukšanas joslu abos virzienos. Slēgta nobrauktuve no Vidzemes šosejas Valmieras virzienā, un satiksme ir novirzīta uz rotācijas apli zem ceļa pārvadiem. Augstuma gabarīta ierobežojums rotācijas aplī zem pārvadiem ir 4,5 metri.

Jelgavā un tās apkārtnē loka maģistrāles pārbūves gaitā slēgts maģistrāles pārvads pār dzelzceļu un tā apbraukšana norit saskaņā ar norādēm. Tilta pār Platoni Miera ielā pārbūves laikā satiksme ir novirzīta pa pagaidu tiltu ar tikai vienu braukšanas joslu katrā virzienā. Garozas ielas pārbūve turpinās ar vienu luksoforu posmu.

Savukārt rotācijas apļa izbūves darbi Rīgas ielā, Ozolniekos, var ievērojami aizkavēt satiksmi. Turpinās arī gājēju ceļa izbūve gar vietējo autoceļu "Ozolnieki-Brankas-Brankstūri" (V1068) posmā no Ozolnieku stacijas līdz Brankām.

Uz Vidzemes šosejas (A2), posmā no Rīdzenes līdz Bērzkrogam, ieviesti divi ar luksoforiem regulēti posmi. Uz autoceļa "Rīga-Ērgļi" (P4) pirms Ērgļiem trīs luksoforu posmi pusotrā kilometrā prasa 20 minūtes ceļā.

Uz Ķeguma HES tilta (P8) satiksme tiek regulēta ar luksoforiem un ieviests platuma ierobežojums līdz 2,75 metriem un masas ierobežojums līdz 15 tonnām.

1

Uz autoceļa "Cēsis-Vecpiebalga-Madona" (P30), posmā no Vecpiebalgas līdz Gulbēra ezeram, izvietoti trīs luksoforu posmi, un, lai tos izbrauktu, nepieciešama pusstunda.

Uz autoceļa "Gulbene-Balvi-Viļaka-Krievijas robeža (Vientuļi)" (P35), posmā no Gulbenes līdz Kazupei, satiksme četros līdz sešos posmos tiek regulēta ar luksoforiem, un, lai tos izbrauktu, nepieciešamas 45 minūtes. Pagaidu tilta brauktuves platums ir četri metri, bet nestspēja - 52 tonnas.

Latgalē uz Daugavpils apvedceļa A14 (Kalkūni-Tilti), posmā no Kalkūniem līdz Sventei, noteikti trīs luksoforu posmi, un tos var izbraukt pusstundā. Uz Daugavpils apvedceļa tilta pār Daugavu satiksme tiek regulēta pa vienu joslu ar luksoforiem. Uz autoceļa "Rēzekne-Gulbene" (P36), posmā no Audriņiem līdz Dricāniem" ir viens luksoforu posms.

Zemgalē uz autoceļa "Bauska-Aizkraukle" (P87) pie Jaunjelgavas ir trīs luksoforu posmi un satiksme novirzīta pa apbraucamo ceļu. No Tērvetes līdz Lietuvas robežai (P95) satiksme septiņos posmos tiek regulēta ar luksoforiem. Remontposma izbraukšanai nepieciešama nepilna stunda.

Uz autoceļa "Dobele-Bauska" (P103), posmā no Mūrmuižas līdz Elejai, ir viens luksoforu posms un viens posms ar satiksmes regulētājiem. Uz autoceļa "Tukums-Auce" (P104), posmā no Lielauces līdz Aucei, ir divi līdz trīs luksoforu posmi, kam nepieciešama aptuveni pusstunda ceļā.

Kurzemē uz autoceļa "Ventspils-Kuldīga-Saldus" (P108), posmā no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām, ir pieci luksoforu posmi, kuru izbraukšanai nepieciešamas 45 minūtes. Uz autoceļa "Ventspils (Leči)-Grobiņa" (P111), posmā no Labraga līdz Mežainei, ir seši luksoforu posmi. Lai tos izbrauktu, vajadzīga stunda.

Uz autoceļa "Kuldīga-Alsunga-Jūrkalne'' (P119), posmā no Ēdoles līdz Jūrkalnei, vienā posmā satiksmi organizē regulētāji. Remontposma izbraukšanai nepieciešama pusstunda. Uz autoceļa "Annenieki-Jaunpils" (V1457) ir trīs ar luksoforiem regulēti posmi, ātruma ierobežojums noteiks līdz 70 un 50 kilometriem stundā, un remontposms prasa 20 minūtes ceļā. Jaunpilī remontdarbu dēļ slēgts tilts pār Bikstupi un apbraukšana organizēta pa pašvaldības ielām.

Būvdarbu vietās autovadītāji aicināti ievērot satiksmes organizāciju, pagaidu luksoforu signālus un satiksmes regulētāju norādes, lai satiksme caur būvobjektiem noritētu raiti un nerastos sastrēgumi, jo būvobjektos transportlīdzekļiem nav iespējams samainīties vietām.

Uz augšu
Back