Džokovičs un Del Potro atsauc dalību no Monreālas ATP turnīra

Novaks Džokovičs

FOTO: AFP/SCANPIX

Pasaules pirmā tenisa rakete serbs Novāks Džokovičs atsaucis dalību no Monreālas ATP "Masters 1000" turnīra, kurā nespēlēs arī argentīnietis Huans Martins Del Potro.

Serbijas tenisists savu lēmumu pamatoja ar nogurumu, kas sakrājies pēc nesen Vimbldonā izcīnītās trofejas, kas viņam bija jau 16."Grand Slam" tituls karjerā. "Man ir žēl to teikt, bet Monreālā es šogad nespēlēšu," vēstīja Džokoviča paziņojums, kuru izplatīja Kanādas tenisa federācija. "Ar savas komandas atbalstu esmu nolēmis, ka ļaušu savam ķermenim atpūsties, pirms atkal atgriežos kortā."

"Es mīlu Kanādu un man ir daudz draugu, kuri tur liek justies kā mājās. Tāpēc nevaru vien sagaidīt nākamo reizi, kad varēšu spēlēt Monreālā," vēstīts paziņojumā. Zīmīgi, ka tenisists šajā turnīrā triumfējis četras reizes, pa diviem tituliem izcīnot katrā no turnīra norises pilsētām - Monreālā un Toronto.

Līdz ar Džokoviča izstāšanos, turnīra pirmās raketes gods ticis spānim Rafaelam Nadalam, kurš "Grand Slam" turnīros triumfējis 18.reizes, bet Monreālā tituls izcīnīts četras reizes, tostarp pērn, kad finālā tika pieveikts grieķis Stefanos Cicipas.

"Mēs būtu tikai priecājušies, ja šogad Džokovičs jau trešo reizi tiktu kronēts par Monreālas čempionu, tomēr saprotam viņa pieņemto lēmumu un novēlam ātru atgriešanos kortos," teica turnīra organizators Jūdžīns Lapjērs.

Tikmēr Del Potro aizvadītajā mēnesī iedzīvojās ceļgala locītavas traumā, kurai nesen arī veikta operācija, tāpēc spēlētājs šobrīd atveseļojas. "Novēlam Del Potro veiksmīgu atveseļošanos. Ceram, ka viņš šajā turnīrā varēs piedalīties nākamgad," piebilda Lapjērs.

Tāpat Monreālā, visticamāk, nespēlēs Vimbldonas finālists Rodžers Federers no Šveices, kurš jau iepriekš ieminējās, ka varētu izlaist šo turnīru. Tikmēr Džokoviča un argentīnieša vietā, turnīra pie iespējas tiks Rišārs Gaskē no Francijas un Kazahstānas tenisists Mihails Kukuškins.

Uz augšu