Sešgadīga dienvidkorejiešu "YouTube" zvaigzne nopirkusi māju par vairāk nekā septiņiem miljoniem eiro

FOTO: Ekrānšāviņš no video

Sešus gadus vecā "YouTube" zvaigzne  no Dienvidkorejas Borama ar saviem kanāliem, kuros publicē rotaļlietu apskatus un videoblogus, sapelnījusi pamatīgu bagātību. Jaunā slavenība nu var atļauties par 9,5 miljardiem vonu (7,2 miljoniem eiro) iegādāties piecstāvu māju lepnā Seulas rajonā, vēsta raidorganizācija BBC. 

Nekustamais īpašums atrodas šikajā Gangnamas rajonā, kas savulaik tika apdziedāts slavenajā interneta hitā "Gangnam Style". Tas nopirkts ar meitenes vecāku izveidota ģimenes uzņēmuma starpniecību, liecina publiski pieejami nekustamā īpašuma reģistra dati.

Boramai ir divi populāri "Youtube" konti. Viens no tiem ir rotaļlietu apskatu kanāls ar 13,6 miljoniem sekotāju, bet otrs - videoblogu kanāls, kam seko 17,6 miljoni cilvēku.

Vienā no saviem populārākajiem video Borama spēļu virtuvē pagatavo "ātros" makaronus un kameras priekšā tos apēd. Šis video skatīts vairāk nekā 378 miljonus reižu.

Tomēr Boramas kanāls Dienvidkorejā saņēmis kritiku par vērtībām, kas tajā attēlotas. 2017. gadā organizācija "Glābiet bērnus" par kanālu saņēma vairākas sūdzības no dienvidkorejiešiem, kuri bažījās, ka Boramas video varētu negatīvi ietekmēt gados jauno skatītāju emocionālo un ētisko attīstību. Viņi bija īpaši noraizējušies par video, kuros meitene izliekas, ka zog naudu no tēva maciņa un vada automašīnu.

"Glābiet bērnus" par video ziņoja policijai. Boramas vecākiem nācās iziet psihologa konsultāciju kursu, kura mērķis bija novērst iespējamu emocionālu vardarbību pret bērnu. Negatīvo reakciju saņēmušie video tika izdzēsti.

"Jūtūberis" pēdējos gados kļuvusi par labi apmaksātu profesiju - vismaz tiem video veidotājiem, kuri pulcē miljoniem sekotāju. 

Biznesa žurnāla "Forbes" aplēses liecina, ka pagājušogad vispelnošākais "jūtūberis" bija septiņus gadus vecais amerikānis Raiens Kadži, kura kanālam "Ryan ToysReview" ir ap 17 miljoniem sekotāju. Kāds Raiena video skatīts vairāk nekā 1,8 miljardus reižu.

Viņš 2018.gadā nopelnījis 22 miljonus ASV dolāru (19,7 miljonus eiro). Viņam ienākumus nodrošina ne tikai kanālā publicētie video, bet arī rotaļlietu kolekcija, kas ASV nopērkama veikalu ķēdē "Walmart".

Lai arī Borama, pēc visa spriežot, pelna iespaidīgas summas, viņas vārds nav atrodams starp "Forbes" desmit pelnošākajiem "jūtūberiem".