Ķezbere: Kuluāros ir skaidras norādes, ka jaunajiem politiskajiem spēkiem vajadzīgas divas vakances NEPLP

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētāja Dace Ķezbere
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētāja Dace Ķezbere Foto: Paula Čurkste/LETA

Kuluāros ir skaidras indikācijas, ka jaunajiem politiskajiem spēkiem Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) nepieciešamas divas brīvas vietas, norādīja NEPLP priekšsēdētāja Dace Ķezbere.

NEPLP informēja, ka Ķezbere neizslēdz iespēju atstāt amatu. Gala lēmums tikšot pieņemts septembrī. "Septembra sākumā, kad Saeima un valdība pilnvērtīgi atsāks savu darbu, lemšu, kā rīkoties tālāk," uzsvēra Ķezbere.

Lēmumu atkāpties Ķezbere neizslēdz, jo viņa citu acīs esot kļuvusi par "šķērsli jauno politisko spēku atbalstam Latvijas sabiedriskajiem medijiem un mediju politikas attīstībai kopumā".

"Kuluāru sarunās jau ir skaidras indikācijas, ka jaunajiem politiskajiem spēkiem NEPLP ir nepieciešamas divas brīvas vietas, viena no kurām jau atbrīvojās pēc bijušās NEPLP padomes locekles Guntas Līdakas atkāpšanās," uzsvēra Ķezbere, piebilstot, ka, mēģinot atrast "kaut vai formālus iemeslus manas un NEPLP reputācijas graušanai", ķērušies pie viņas privātās dzīves un pagātnes izmantošanas.

Augustā Ķezbere sola pilnvērtīgi veikt savus pienākumus, lai kopā ar kolēģiem stabilizētu kritisko situāciju Latvijas Radio un virzītu finansējuma pieprasījumus gan Latvijas Televīzijas, gan komerciālo TV un nozares vajadzībām.

Kā ziņots, Ķezbere domā par NEPLP vadītājas amata atstāšanu.

NEPLP locekle Aurēlija Ieva Druviete aģentūrai LETA pastāstīja, ka šorīt NEPLP ārkārtas sēdē Ķezbere kolēģus mutiski informējusi par lēmumu atkāpties no amata, taču pagaidām Druvietei neesot zināms, vai iesniegums jau ir tapis.

Ķezbere NEPLP plānojot atstāt septembrī, kad Saeima sanāks uz rudens sesiju un varēs lemt par viņas atstādināšanu no amata, norādīja Druviete. Līdz jaunu NEPLP locekļu atrašanai Ķezberes pienākumus varētu pildīt padomes priekšsēdētājas vietnieks Ivars Āboliņš. Pati Druviete no amata NEPLP patlaban atkāpties neplāno.

Patlaban padome strādā četru cilvēku sastāvā. Aprīlī par lēmumu atstāt NEPLP bija paziņojusi padomes locekle Gunta Līdaka. Pēc viņas aiziešanas konkurss uz vakanto amatu izsludināts netika un padomes locekļi savā starpā pārdalīja Līdakas pienākumus.

Lai atstātu darbu NEPLP, par to vēl būtu jālemj Saeimai, kas padomes sastāvu iepriekš apstiprinājusi.

Jau vēstīts, ka Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) vērsusies Saeimā, pieprasot no amatiem atbrīvot NEPLP locekļus.

Saeimai tiek lūgts neatliekami savā darbakārtībā iekļaut jautājumu par NEPLP locekļu darba vērtēšanu, aģentūra LETA noskaidroja organizācijā. Vienlaikus organizācija lūdz Saeimu nekavējoties izstrādāt un ieviest jaunu sabiedrisko mediju pārvaldības modeli.

LŽA uzskata, ka pašreizējais NEPLP sastāvs nav pietiekami kompetents, atbildīgs un vērsts uz konstruktīvu sadarbību mediju vides jautājumu risināšanai. NEPLP ir izveidojies konflikts ar lielāko daļu pārraugāmās nozares dalībnieku un nav redzamas pazīmes, ka situācija tiktu labota.

NEPLP ir zaudējusi mediju organizāciju un to darbinieku uzticību, uzsvērts Saeimai adresētajā iesniegumā, piebilstot, ka par vairāku NEPLP locekļu darbības atbilstību reputācijas prasībām izteiktas pamatotas šaubas.

LŽA tāpat uzsvēra, ka NEPLP 2018. gada nogalē bez pietiekama pamatojuma atbrīvoja no darba Latvijas Televīzijas (LTV) valdi. Iesniegumā norādīts arī uz vairākām citām problēmām ar NEPLP.

NEPLP loceklis Patriks Grīva aģentūrai LETA sacīja, ka LŽA rīcība nav nekas jauns, jo "asociācija nemitīgi ir kritizējusi padomes darbu un izmantojusi visus līdzekļus, lai diskreditētu to".

"Personīgi es priecātos par konstruktīvu kritiku, bet patlaban asociācijas apgalvojumi par to neliecina," uzskata Grīva, piebilstot, ka NEPLP turpinās darbu kā iepriekš līdz Saeima lems pretēji.

Par nepieciešamību no amata atbrīvot Ķezberi iepriekš norādīja arī tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu