Video: Autovadītājs Jelgavā gandrīz 2,5 promiļu reibumā bēg no policijas un avarē

Jelgavā aizturēts stipri iereibis autovadītājs, kas bēdzis no policijas un avarējis, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Arlita Dolgā.

Notikumi risinājās 21. jūlijā ap plkst. 9.30, kad policisti, pildot dienesta pienākumus, pamanījuši kādu aizdomīgu transportlīdzekli.

Policijas darbinieki, izvērtējot iespējamos satiksmes riskus un novērtējot situāciju, pieņēma lēmumu apturēt "Audi" markas automašīnu, jo vadītājs bija apstājies krustojumā pie luksofora, kurā tobrīd dega sarkanās aizliedzošās gaismas signāls.

Likumsargs devās pie automašīnas vadītāja un sāka sarunu, bet vadītājs brīdī, kad luksoforā sarkanais gaismas signāls nomainījās uz zaļo, negaidīti sāka bēgšanu. Policijas darbinieki ar ieslēgtām bākugunīm nekavējoties sāka pakaļdzīšanos automašīnai, lai to apturētu.

Autovadītājs rupji pārkāpa pieļaujamo maksimālo braukšanas ātrumu pilsētā, kā arī neievēroja regulējamo krustojumu pārbraukšanas kārtību, veica kustību pie sarkanā aizliedzošā gaismas signāla, tādējādi apdraudot citus satiksmes dalībniekus.

Turpinot bēgšanu lielā ātrumā, spēkrata vadītājs ceļa līkumā netika galā ar savas automašīnas vadību, uzbrauca uz apmales, nobrauca no brauktuves un ietriecās ceļa zīmē un gaismas stabā, tos sabojājot. Ne pats autovadītājs, ne arī citi satiksmes dalībnieki autovadītāja rīcības dēļ nav cietuši.

1978. gadā dzimušais vīrietis aizturēts. Veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā, konstatēts, ka vīrietis sēdies pie stūres, būdams 2,44 promiļu reibumā.

Par notikušo noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli par nepakļaušanos atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli, kā arī par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu. Par nepakļaušanos uzliek naudas sodu no 1200 līdz 1400 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem, kā arī piemēro administratīvo arestu no desmit līdz 15 diennaktīm.

Savukārt par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no desmit līdz 15 diennaktīm, uzliek naudas sodu no 1200 līdz 1400 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.